zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na grafice napis:Wezwanie

Kontenerowy problem

Data dodania: 7 czerwca 2021
W ostatnim czasie mieszkańcy Legionowa sygnalizują kłopoty z kontenerami na odzież ustawionych w całym mieście. Przy niektórych widzą nieustający bałagan, apelują więc o porządek i rozwiązanie tego problemu.
Cofnij

W ostatnim czasie miało miejsce spotkanie, które poświęcone było m.in. problemowi z kontenerami i zaśmieceniem miasta. Uczestniczył w nim Zastępca Prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny, Komendant Straży Miejskiej Adam Nadworski, prawnik i pracownicy Referatu Ochrony Środowiska oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Rozmowy dotyczyły licznych wniosków mieszkańców, którzy zgłaszali, iż wokół pojemników albo często zalegają śmieci, albo same pojemniki wywrócone i uszkodzone są zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Kontenery ustawione są nierzadko „na dziko” bez wiedzy właścicieli działek i tereny te nie są sprzątane.

Straż Miejska zobowiązała się do sprawdzenia w pierwszej kolejności kontenerów na terenach miejskich. Pojemniki, bywa że bez żadnego opisu, ustawione bez pozwolenia, otrzymają specjalną naklejkę informującą o terminie, w którym powinny zostać usunięte. Jeśli ich właściciele tego nie zrobią, sporządzona dokumentacja pozwoli na usunięcie kontenera z przestrzeni publicznej.

W przypadku, gdy okaże się, iż pojemnik stoi na terenach spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, przy pasach drogowych powiatu czy drogach wojewódzkich, ale też na prywatnych działkach, zarządca terenu lub właściciel otrzyma informację o problemie i o zaśmiecaniu terenu. Zostanie też poproszony o sprzątnięcie działki. Działania te mają za zadanie wyeliminowanie pojemników stojących „na dziko”.

W przypadku braku reakcji, przewidziano mandaty oraz wnioski do sądu.