zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zdjęcie dyplomu - Miejsca edukacyjnych szans, Miasto Legionowo zajęło VIII miejsce w rankingu.

Legionowo na 8 miejscu!

Data dodania: 9 czerwca 2021
W dniach 8-9 czerwca liderzy świata samorządu i oświaty spotkali się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Podczas VIII Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty Legionowo otrzymało dyplom laureata rankingu „Miejsca edukacyjnych szans”!
Cofnij

Po raz kolejny nasze miasto zostało wyróżnione na tle samorządów z całej Polski. Podczas VIII edycji konferencji Edukacja Przyszłości ogłoszono wyniki ogólnopolskiego rankingu pt. „Miejsca edukacyjnych szans”.

Ranking organizowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” został przygotowany przez zespół Fundacji Naukowej Evidence Institute we współpracy z Municipium S.A. Miał on na celu wskazanie tych samorządów, które w wyjątkowy sposób wspierają słabszych uczniów, zwłaszcza w obliczu wyzwań dla edukacji w czasie pandemii. Legionowo uplasowało się na VIII pozycji wśród wszystkich miast powiatowych Polski. W imieniu gminy gratulacje odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny.


Edukacja Przyszłości to konferencja, która gromadzi liderów świata samorządu, dyrektorów szkół i przedszkoli, osoby odpowiedzialne za rozwój edukacji w Polsce oraz przedstawicieli biznesu. Jest miejscem wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy.


Podczas konferencji poruszano kluczowe zagadnienia związane z rozwojem oraz problemami w oświacie. To dwa dni wykładów w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych wystawców.

W tym roku o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i przedszkoli, rozmawiano podczas 3 konferencji i 16 paneli tematycznych. Jaki jest cel? Przede wszystkim jest to ciągła praca nad jakością edukacji w Polsce oraz reagowanie na nowe problemy dzieci i młodzieży takie jak przemoc, mobbing i uzależnienie w świecie wirtualnym.

Zarządzanie oświatą, finansowanie oświaty oraz jak powinno wyglądać przedszkole przyszłości to główne panele dyskusyjne. Jak przy obecnych ograniczeniach prawnych samorząd może prowadzić skuteczną politykę optymalizacji kosztów oświaty? Gdzie znaleźć nowe źródła finansowania zadań oświatowych? Takie tematy jak: organizacja opieki przedszkolnej przez gminy, wpływ architektury i wyposażenia sal na jakość opieki przedszkolnej, innowacyjne programy nauczania przedszkolnego, wpływ multimediów na rozwój dziecka – to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas konferencji.