zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Plac zabaw przy ul. Królowej Jadwigi

Legionowo świeci przykładem!

Data dodania: 24 marca 2009

Legionowo otrzymało tytuł „Najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2008 roku” (kategoria miast i gmin do 70 tys. mieszkańców). Taki był werdykt jury w dorocznym ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza wspólnie z Polskim Związkiem Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego oraz Gazetą Samorządu i Administracji.
 

Cofnij

Nagrodę główną w konkursie wywalczyły dla Legionowa dwie realizacje:

  • oświetlenie terenu rekreacyjnego przy ul. Królowej Jadwigi oraz
  • nowe oświetlenie ul. Słowackiego.

Komisja konkursowa doceniła również konsekwentne wieloletnie działanie miasta w zakresie inwestycji oświetleniowych. Szczególną uwagę zwrócono na dbałość o szczegóły i niekonwencjonalne wykonanie, wyróżniające legionowskie realizacje, wysoką jakość i estetykę.

Umiejętne stosowanie nowoczesnych opraw, źródeł światła i słupów nie tylko obniża koszty eksploatacji i sprawia, że miasto po zmroku jest przyjazne dla jego mieszkańców, ale także podnosi bezpieczeństwo. Prawidłowe wykonanie tych inwestycji jest dużą sztuką i wymaga współdziałania bardzo wielu zaangażowanych osób.

Eksperci podkreślali, że Legionowo może być w tym względzie wzorem do naśladowania dla innych.

Tegoroczna nagroda jest już kolejną, jakie otrzymało Legionowo za oświetlenie. W 2007 r . legionowskie obiekty również zajęły wysokie pozycje:

  • I miejsce w kategorii „Kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic” za przebudowę ulicy Królowej Jadwigi i oświetlenie ronda przy ul. Jagiellońskiej,
  • II miejsce w kategorii „Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu” za iluminację kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i kościoła pw. Miłosierdzia Bożego oraz iluminację pomnika Jana Pawła II.
Ulica SłowackiegoZastępca prezydenta, Lucjan Chrzanowski odbiera nagrodęwszyscy laureaci konkursu