zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu: łyżwy figurowe

Lodowa Arena zaprasza

Data dodania: 12 lutego 2020

W grudniu minionego roku w Legionowie została otwarta dla mieszkańców Lodowa Arena. Szacuje się, że do tej pory z miejskiego lodowiska mieszkańcy skorzystali blisko 13 000 razy.

Cofnij

Lodowisko to kolejna inwestycja na mapie aktywnego Legionowa, gdzie dzieci i dorośli mogą spędzać wolny czas. Zadaszona tafla lodu mieści się obok budynku DPD Arena Legionowo przy ulicy Sobieskiego. W okresie jesienno-zimowym obiekt służy jako lodowisko, a wiosenno-letnim zmieni się w... boisko wielofunkcyjne.

45 minut

Lodowa Arena jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-21.45, w weekendy od godziny 8.00 do 21.45. W godzinach od 14.00 do 15.00 trwa przerwa techniczna. Pojedyncza sesja to 45 minut. W budynku znajduje się szatnia, sanitariat oraz wypożyczalnia łyżew, gdzie można również naostrzyć własne łyżwy. Najmłodsi mieszkańcy mogą bezpłatnie skorzystać z chodzika „pandy” do nauki jazdy na łyżwach. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia lekcji indywidualnych z instruktorem po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Szkoły na tafli

W ramach zajęć wychowania fizycznego z lodowiska korzystają szkoły i zorganizowane grupy szkolne nie tylko z terenu powiatu legionowskiego. Zwykle zajęcia te odbywają się w godzinach od 9.00 do 13:45 z wyłączeniem dni wolnych od zajęć szkolnych. W ferie mieszkańcy mogą korzystać z lodowiska od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-13:45 i 15:00-21:45 oraz w weekendy w godzinach 08:00-13:45 i 15:00-21:45. Największą popularnością wśród mieszkańców cieszą się sesje popołudniowe i wieczorne oraz weekendy. Bywa, że na tafli znajduje się 100-120 osób.

Cennik

Jak informuje obsługa lodowiska, z tej rozrywki często korzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Rodzinom tym przysługuje 50% zniżka na zakup biletu lub karnetu. Bilet normalny kosztuje 8 zł, miesięczny karnet 150 zł. Dzieci do lat 18, studenci do lat 26, emeryci i renciści za 45-minutową sesję płacą 5 zł. Szczegóły na temat cennika i godzin funkcjonowania lodowiska można znaleźć na stronie KZB Legionowo Sp. z o.o. www.kzb-legionowo.pl/uslugi-kzb/lodowisko-miejskie-2 oraz na profilu KZB Legionowo Sp. z o.o. na Facebook’u.