zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

"M. Zimińska" spektakl muzyczny Teatru Dramatycznego w Płocku

26 listopada 2021
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
19:00
Nikt z badaczy biografii Szaniawskiego nie ujawnił, aby zetknął się kiedyś dramaturg w czasach świetności z gwiazdą teatru i piosenki - Mirą Zimińską. W realiach teatralno-estradowo-salonowego życia II RP takie spotkanie nie było jednak wykluczone - dlatego nasza uzurpacja, aby spektakl poświęcony Zimińskiej w ramach Festiwalu Szaniawskiego pokazać, nie jest całkiem bezpodstawna.

Tym bardziej, że do postaci gwiazdy filmu, teatru i piosenki, a także niezapomnianej dyrektorki zespołu "Mazowsze" sięgnął swym spektaklem Teatr im. Szaniawskiego z Płocka. Niezależnie od tego, jak mocno osadzony w wymyślonych uzasadnieniach jest ten związek (Zimińskiej z Szaniawskim) - na pewno zachowamy to, co w Festiwalu najważniejsze - czyli najwyższą jakość artystyczną (to gwarantuje Teatr Dramatyczny z Płocka).

Historia Miry Zimińskiej opowiedziana jest dynamicznie i z towarzyszeniem muzyki, na pewno więc godna obejrzenia.


Wejściówek brak.


Scenariusz: Lena Szatkowska, Marta Kunavar
Reżyseria: Karol Suszka
Scenografia: Dorota Cempura
Aranżacje muzyczne: Edward Bogdan
Choreografia: Jan Łosakiewicz
Wizualizacja: Mariusz Pogonowski

W roli M. Zimińskiej: Magdalena Tomaszewska

Zespół instrumentalny w składzie:
Edward Bogdan - piano
Tomasz Krawczyk - kontrabas
Jakub Krawczyk - perkusja

Przedsięwzięcie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Plakat promujący spektakl muzyczny