zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu prezydent miasta Roman Smogorzewski z uczestnikami marszu

Marsz z nadzieją

Data dodania: 15 października 2021

Mający na celu poparcie wszelkich działań profilaktycznych dotyczących chorób nowotworowych (w tym raka piersi) Marsz Różowej Wstążki odbył się dziś (15.10) w Legionowie. Jego uczestnicy (m.in. członkinie Legionowskiego Stowarzyszenia Amazonek) wyruszyli spod siedziby Stowarzyszenia Nadzieja w kierunku ratusza. Na miejscu uczestnicy marszu mogli skorzystać między innymi ze specjalistycznych porad na temat samobadania piersi czy przebadać się w mammobusie.

Cofnij

Przed budynkiem Urzędu Miasta Legionowo wszystkich przybyłych powitał prezydent miasta Roman Smogorzewski.

Dziękuję za ten marsz, za Wasze poświęcenie i oddanie w walce z chorobami nowotworowymi a zwłaszcza rakiem piersi. To co dzisiaj robicie jest żywą lekcją nadziei dla wszystkich kobiet, że po pierwsze nie muszą chorować, jeśli w porę zadbają o swoje zdrowie, a jeśli już zachorują, to że mogą wygrać walkę z chorobą. Pamiętajmy, że rak piersi to jeden z najczęstszych powodów umieralności kobiet w Polsce. Czasem życie w nieświadomości może nam dać złudne przekonanie, że choroba ta nas nie dotyczy. Niestety, taką postawę można przypłacić życiem, dlatego badajmy się! - mówił w tym dniu do przybyłych gości prezydent miasta.

Różową wstążkę znają chyba wszyscy i każdy wie, że to symbol walki z rakiem piersi. Wciąż jednak warto powtarzać to kolejnym pokoleniom kobiet. Na sto przypadków raka piersi jeden występuje u mężczyzny. Pomimo faktu, że ryzyko zachorowania na raka piersi wzrasta z wiekiem, a 80% przypadków dotyczy kobiet po 50 roku życia, to jedno z najwyraźniejszych przesłań dzisiejszego marszu mówiło o tym, że badania trzeba przeprowadzać w każdym wieku.

Głównym celem akcji, której marsz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów, jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi i uświadomienie, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok.

Legionowski „Klub Amazonek” działa od 2011 roku u boku SPP „Nadzieja”, lokalnej organizacji pozarządowej, prowadzonej przez Romana Biskupskiego. Obecnie w klubie zrzeszonych jest kilkadziesiąt pań, którym nowotwór piersi próbował pokrzyżować życiowe plany.

Legionowskie Amazonki zapraszają do wspólnych spotkań organizowanych w siedzibie Uniwersytetu III Wieku, przy ulicy Piłsudskiego 3. Jeśli poszukujesz bezpośredniej pomocy, skorzystaj z numeru telefonu: 605 305 732 lub wyślij e-mail na adres: klub-amazonek@wp.pl.

Na zdjęciu przemarsz różowej wstążkiNa zdjęciu prezydent miasta Roman Smogorzewski z uczestnikami marszu