zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Podpisanie umowy na przekazanie maseczek. urząd przygotowuje akcję dystrybucji 1000 szt. maseczek wielokrotnego użytku

Maseczki dla Legionowa

Data dodania: 15 kwietnia 2020

Od czwartku 16 kwietnia obowiązywać będzie konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Choć nie oznacza to obowiązku noszenia maseczek (wystarczy chustka bądź szalik), to właśnie one są ostatnio najbardziej pożądanym w ostatnim czasie towarem.

Cofnij

Urząd miasta, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy podjęli szereg działań mających na celu zapewnienie mieszkańcom oraz służbom maseczek. Część towaru dotarła już do odbiorców lub jest na bieżąco dostarczana, na część musimy jeszcze poczekać.

Maseczka na SMS

Obecnie, dzięki wsparciu legionowskiej firmy Air-Pol, urząd przygotowuje akcję dystrybucji 1000 szt. maseczek wielokrotnego użytku. Akcja dedykowana jest osobom w wieku 60+, a do jej realizacji zostanie wykorzystany miejski serwis sms. Aby otrzymać maseczkę należy wysłać SMS pod numer 4777 o treści UML.ZDROWIE/adres domowy. A po weryfikacji, maseczki zostaną dostarczone do skrzynki osoby zgłaszającej zapotrzebowanie. Maseczki wykonane przez Air-Pol nadają się do prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza i zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Od 16 kwietnia maseczki będą dostarczane pod wskazany adres.

*uwaga: Na prawidłowo wysłane zgłoszenie otrzymają Państwo automatyczny SMS zwrotny a w treści: Potwierdzamy otrzymanie zgłoszenia.

Legionowo szyje

Legionowski hufiec ZHP już trzy tygodnie temu zaprosił do współpracy wolontariuszy i przedsiębiorców i koordynuje akcje szycia oraz dostarczania dla służb medycznych. Działanie to realizowane jest w ramach akcji #stołeczniprzymaszynach (https://legionowo.pl/pl/a/stoleczniprzymaszynach). Natomiast urząd zakupił 10 maszyn do szycia, specjalną bawełnę, nici oraz gumkę i przybory krawieckie, które przekazano Stowarzyszeniu Potrzebującym Nadzieja. Tam wolontariusze szyją maseczki, które trafią w pierwszej kolejności do środowiska seniorów. Jeżeli będzie takie zapotrzebowanie, nie wyklucza się zakupu kolejnych maszyn. Ponadto planowany jest zakup kolejnych maszyn i materiałów, bowiem do szycia włączają się pracownicy placówek oświatowych.

Maseczka dla Polski

W ramach akcji „Maseczka dla Polski" już 30 marca Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych złożył zamówienie na 110 tysięcy sztuk maseczek. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie z całej Polski, do Legionowa dotrze około 50 000 sztuk. Dostawa przewidywana jest na przełom maja i kwietnia. Maseczki te będą bezpłatne. Jako wsparcie dla służby medycznej, w ostatnich dniach, Urząd Miasta przekazał legionowskim podmiotom medycznym i szpitalowi w Nowym Dworze Maz. 5 tys. szt. maseczek. Zakupione maseczki chirurgiczne spełniają najwyższe standardy zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Jako pierwsi otrzymali je ratownicy legionowskiego pogotowia. Kolejne wsparcia udzielone zostanie przychodniom Zdrowie i Legio-med.

Podpisanie umowy na przekazanie maseczekPodpisanie umowy na przekazanie maseczek