zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo O.N.E. Quintet Marcin Wasilewski Trio

24 października 2021
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
19:00 - 21:00
Bezpłatne wejściówki na koncerty dostępne od 1 X w MOK Legionowo, ul. Norwida 10
 • Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo, godz. 19.00
 • O.N.E. Quintet, godz. 21.00
 • Marcin Wasilewski Trio

O.N.E Quintet O formacji jest w tym roku głośno. Powstały w 2016 roku. W 2020 roku wydały swój debiutancki album, który otrzymał nominację do nagrody Fryderyka. Pięć młodych kobiet. Każda ze sporymi doświadczeniami i sporą lista aktywności indywidualnych. W końcu też każda nagradzana nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
O.N.E Quintet wydają się pupilkami sporej części jazzowych mediów. Dziennikarz magazynu Jazz Forum w swojej recenzji uznał ich debiutancki album za "dojrzały, bezkompromisowy, obalający mity, łamiący konwencje. I w jakimś sensie przełomowy".

 • O.N.E. Quintet:
 • Monika Muc - saksofon altowy
 • Dominika Rusinowska - skrzypce
 • Pola Atmańska - fortepian
 • Kamila Drabek - kontrabas
 • Patrycja Wybrańczyk - perkusja


Marcin Wasilewski Trio
Zespół łączy wielką jazzową tradycję i nowoczesność, w kluczowej dla współczesnego jazzu i także ogromnie wymagającej formule fortepianowego trio, a jednocześnie potrafi znaleźć w jej obrębie swój własny rozpoznawalny głos.
To także jeden z najbardziej konsekwentnie rozwijających się zespołów polskiej sceny, otwarty na inspiracje otaczającą ich muzyką i przekuwający je we własny język muzycznej wypowiedzi. Uznawana jest za jedną z najwybitniejszych i unikatowych formacji jazzowych swojego pokolenia, cieszy się uznaniem zarówno na scenie krajowej, jak i zagranicznej.
W 2019 roku zespół będzie obchodzić 25 rocznicę istnienia w niezmienionym składzie. Jego historia sięga jednak 1990 roku.

Wówczas powstała formacja Simple Acoustic Trio złożona z uczniów liceum muzycznego w Koszalinie. Na scenie zadebiutowali rok później. Niemal od samego początku zespół zaznaczał swoją obecność na scenie zbierając najbardziej prestiżowe nagrody zarówno w Polsce jak i za jej granicami. W 1993 roku do składu dołączył jako ostatni, perkusista Michał Miśkiewicz, syn słynnego jazzowego saksofonisty Henryka Miśkiewicza. Od tego momentu formacja działa jako kompletny band niepoddający się żadnym personalnym zawirowaniom. Zespół tworzą:

 • Marcin Wasilewski - fortepian,
 • Sławomir Kurkiewicz - kontrabas,
 • Michał Miśkiewicz - perkusja.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Vistula River Brass Band - inauguracja Mazowieckiego Jazz Jam. Legionowo