zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Pamiątkowa statuetka i dyplom - 3. miejsce w konkursie

Najlepsi na Mazowszu

Data dodania: 6 lutego 2020

Legionowo otrzymało III nagrodę w kategorii „Oświetlenie terenów rekreacyjnych, parków i małej architektury” w dorocznym, ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Po raz kolejny byliśmy najlepsi na całym Mazowszu. Wczoraj (5.02) laureatom wręczono pamiątkowe statuetki.

Cofnij

W 21. edycji konkursu na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2019 r.” i „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2019 r. brali udział uczestnicy z całej Polski, w tym także duże miasta, jak Olsztyn i Rzeszów. Jury doceniło łącznie 4 realizacje na terenie Legionowa:

  • Projekt i budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Sobieskiego na tyłach budynku wielorodzinnego przy ul. J. Siwińskiego 11.
  • Przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. gen. J. Sowińskiego do ul. Królowej Jadwigi w Legionowie wraz z infrastrukturą i budową obiektów małej architektury.
  • Rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie działek przy ul. ppłk. E. Dietricha.
  • Przebudowę Targowiska Miejskiego nr 1 w Legionowie.

Zdaniem Komisji Konkursowej, inwestycje te bardzo dobrze wpisują się w architekturę miasta. Dobór opraw jest dostosowany do charakteru oświetlanych przestrzeni, zapewnia odpowiednie poziomy natężenia oświetlenia i luminancji, a w przypadku przebudowy Targowiska nadaje mu szczególny klimat.

Tegoroczna nagroda jest już kolejną z wielu nagród przyznawanych od kilkunastu lat naszemu miastu w tej kategorii. To zasługa konsekwentnego, wieloletniego działania Urzędu Miasta w zakresie inwestycji oświetleniowych. Dzięki nim nie tylko poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców po zmroku, ale także wiele naszych ulic zyskało bardziej estetyczny wygląd.