zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Klawiatura laptopa

Nauczanie hybrydowe dla klas I-III

Data dodania: 12 marca 2021

W związku z przejściem na nauczanie hybrydowe (od 15 marca) dzieci z klas I-III odbyło się dziś (12 marca) spotkanie on-line zastępcy prezydenta miasta Piotra Zadrożnego z dyrektorami publicznych placówek oświatowych oraz pracownikami wydziału edukacji i zarządzania kryzysowego.

Cofnij

Podczas spotkania dyrektorzy szkół przedstawili harmonogram funkcjonowania placówek w okresie od 15 do 26 marca. Przygotowane plany pracy są zgodne z zapisami rozporządzenia przygotowanego przez administrację rządową. Potwierdzono również odpowiednie zabezpieczenie w środki ochrony osobistej we wszystkich placówkach.

Podczas spotkania uzgodniono, że:

  • konsultacje przed egzaminem próbnym ósmoklasistów będą odbywały się tylko w formie zdalnej,
  • próbny egzamin ósmoklasisty, we wszystkich placówkach odbędzie się on-line,
  • w związku z zachorowaniami wśród pracowników oraz szczepieniami utrudnienia dotkną pracy świetlic, a w Szkole Podstawowej nr 1 nie będzie wydawanych obiadów,
  • zajęcia psychologiczno-pedagogiczne będą się odbywały zarówno tradycyjnie jak i on-line w zależności od potrzeb,
  • dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności dalej będą pracować zdalnie ale z terenu szkoły (jeśli w placówce ta forma nauczania już funkcjonowała).

Jesteśmy przygotowani do ponownego przejścia na zdalne nauczanie, mamy to już przećwiczone, więc wszyscy wiedzą co mają robić i jak działać – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta miasta – ponadto w minionym okresie, gdy warunkowo uczniowie klas 1-3 wrócili do szkół, regularnie pojawiały się sytuacje w których dochodziło do przypadków zakażenia koronawirusem. Ponadto dla uczniów najmłodszych klas, którzy mieli problem z dostępem do nauki zdalnej zakupiliśmy 80 tabletów, którymi dysponują obecnie dyrektorzy placówek.

Nauka hybrydowa - co to znaczy?

Nauka hybrydowa to dwa modele edukacji wykorzystywane w jednym czasie. To połączenie edukacji zdalnej z tradycyjną metodą nauczania. Część zajęć odbywa się stacjonarnie, pozostałe w trybie zdalnym. To rozwiązanie pozwala zmniejszyć liczbę uczniów w szkole przebywających w niej w tym samym czasie. Wprowadzenie takiego systemu nauczania jest działaniem mającym posłużyć przede wszystkim prewencyjnie, ograniczając liczbę zachorowań w województwach objętych lokalnym lockdownem.

Informacje kiedy i które klasy uczą się stacjonarnie, a które zdalnie rodzice otrzymali za pomocą dzienników elektronicznych. Zamieszczone są one również na stronach szkół.