zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Dąb

Nazwij drzewo - konkurs na nazwę dla pomnika przyrody

Data dodania: 8 maja 2019

Wszystkich miłośników przyrody, zapraszamy do udziału w konkursie internetowym „Nazwij pomnik”.

Cofnij

Konkurs dotyczy nadania nazwy przyszłemu pomnikowi przyrody. Drzewo rośnie na skraju lasu na rogu ulicy Mieszka I i Prymasowskiej. Dąb szypułkowy, o którym mowa ma około 240 lat a obwód jego pnia to ponad 370 cm.

Drzewo aktualnie znajduje się w dobrej kondycji fizjologicznej. Posiada piękną i rozłożystą koronę. W latach 90 ubiegłego wieku w pniu drzewa znajdowała się podłużna pionowa dziupla.

Zabiegi pielęgnacyjne podejmowane wówczas przyniosły oczekiwany skutek. Upływ czasu udowadnia, że drzewo poradziło sobie z chorobą. Obecnie dąb nie wykazuje żadnych oznak obumierania, zaś jego gabaryty są imponujące.

Dąb od wielu lat jest lokalną atrakcją przyrodniczą. Przez wielu mieszkańców drzewo to jest traktowane od dawna jako pomnik przyrody. Pod drzewem znajduje się zabytkowa figurka Matki Boskiej z 1937 roku, pod którą mieszkańcy systematycznie gromadzą się na modlitwie. W pobliżu drzewa znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna.

Każdy zainteresowany mieszkaniec Legionowa będzie mógł zgłosić swoją propozycję nazwy dla przyszłego pomnika przyrody. Na zgłoszone nazwy można będzie głosować.

Aby wziąć udział w konkursie w dniach od 8 maja do 22 maja br. należy przesłać na adres konkurs@um.legionowo.pl mail z propozycją nazwy dla dębu.

Zebrane propozycje zostaną poddane głosowaniu. Mieszkaniec, którego nazwa zdobędzie największą ilość głosów zostanie zwycięzcą i zdobędzie nagrodę.

Szczegóły w regulaminie konkursu: