zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Urządzenie do dezyfekcji.

Nowe urządzenia do dezynfekcji

Data dodania: 5 listopada 2020
Urząd Miasta Legionowo zakupił dwa urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Będą one wykorzystywane według bieżących potrzeb w placówkach oświatowych i instytucjach kultury oraz innych budynkach publicznych. Ta inwestycja jest konieczna, by zapewnić bezpieczniejsze funkcjonowanie instytucji w okresie epidemii koronawirusa.
Cofnij

Urządzenia Nocospray są użytkowane w szpitalach, ambulansach, laboratoriach, gabinetach lekarskich i restauracjach. Są kompatybilne ze sprzętem elektronicznym znajdującym się na salach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii i innych tego typu miejscach. Korzystają z nich gabinety weterynaryjne i zakłady produkcyjne. Ich użycie pozostawia bezpieczniejsze środowisko mikrobiologiczne. Skutecznie zmniejsza ryzyko zakażeń szpitalnych oraz skraca czas leczenia.

Urządzenie Nocospray nie niszczy sprzętu znajdującego się w pomieszczeniach, dezynfekuje go. Sucha mgła o wielkości ok. 5 mikronów dochodzi w każde miejsce, szczególnie w miejsca niedostępne tradycyjną metodą dezynfekcji. Nie pozostawia osadu. Co istotne następuje bardzo szybka dyfuzja środka w całym pomieszczeniu, co umożliwia użytkowanie pomieszczenia już po 60 minutach. Zapewnia likwidację bakterii, wirusów, grzybów, spor – a jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami zgodnie z normą NFT 72-281 (2014) - Procesy dezynfekcji powierzchni drogą powietrzną. Określenie aktywności bakteriobójczej, grzybobójczej, drożdżobójczej, prątkobójczej, sporobójczej i wirusobójczej obejmującej bakteriofagi.

- W związku z pandemią koronawirusa konieczne jest wprowadzenie szczególnych zasad bezpiezeństwa w przestrzeni publicznej. Dokładna dezynfekcja wszelkich obszarów, z którymi mogli mieć kontakt chorzy na Covid-19 uczniowie, pracownicy oświaty i kultury pozwoli na zmniejszenie ryzyka zachorowania. Od marca dostarczamy maseczki, rękawice, przyłbice i żele antybakteryjne do placówek oświatowych. W urzędzie wprowadziliśmy nowe zasady obsługi klienta i na bieżąco kilka razy dziennie dezynfekowane są klamki, poręcze, przyciski w windach i na klatkach schodowych – wszystko z dbałości o biologiczną czystość publicznych pomieszczeń i bezpieczeństwo ludzi – mówi Piotr Zadrożny, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo

Dwa urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń będą obsługiwane przez przeszkolonych wcześniej strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej i pracowników Straży Miejskiej. Koszt ich zakupu to 30 000 zł. Instytucje kultury (MOK, Muzeum Historyczne i Miejska Biblioteka Publiczna) oraz placówki oświatowe (szkoły i przedszkola), będą mogły zgłaszać zapotrzebowanie do Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej, który z ramienia urzędu zajmuje się koordynacją tego typu działań.

Katalog otwarty na stronie z kombinezonami ochronnymi.Sala widowiskowa, siedzące w niej kilka osób w maseczkach z zachowanymi bezpiecznymi odstępami.