zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020

11 listopada 2020
Kościół parafii Józefa Oblubieńca NMP, przy ul. Piłsudskiego 5
00:00
Legionowo jest miastem, które od zawsze silnie pielęgnuje tradycje historyczne. Od wielu lat miejskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości były organizowane bardzo uroczyście. Niestety w 2020 roku, ze względu na panującą w kraju pandemię wirusa SARS-CoV-2 wydarzenie to będzie miało nieco inny scenariusz.

Jak co roku w kościele parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, przy ul. Piłsudskiego 5, odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny (zaplanowana na godz. 13:00). Następnie Prezydent Miasta Legionowo złoży kwiaty w imieniu władz miasta i mieszkańców pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

Wiedząc, że legionowianie zawsze licznie uczestniczyli w tej części obchodów i składali własne wiązanki, zwracamy się z prośbą, aby w tym roku ograniczyć tego typu działanie. Rozumiemy silną potrzebę każdego Polaka do uczczenia tak ważnej rocznicy, jednak z troski o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zachęcamy do innej formy obchodzenia święta, we własnych domach i w rodzinnym gronie.

Flaga Polski, źródło: Ministerstwo Cyfryzacji