zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu mężczyźni podczas pracy

Odłóż telefon i żyj

Data dodania: 6 lipca 2022

Podczas środowego poranka (06.07) przy przejściach dla pieszych zlokalizowanych na ulicy Józefa Sowińskiego pojawiły się wymalowane na biało napisy o treści „Odłóż telefon i żyj”. Jest to akcja zapoczątkowana w Legionowie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa wynikające z przechodzenia przez ulice i ścieżki rowerowe pieszych wpatrzonych w ekrany telefonów.

Cofnij

Akcja została wsparta przez Urząd Miasta Legionowo, który wraz z wykonawcą ścieżek rowerowych w tym miejscu zrealizował pomysł zgłoszony przez stowarzyszenie.

W planach jest umieszczenie takich ostrzeżeń w kolejnych lokalizacjach.

Podjęta przez nas inicjatywa ma zadziałać na świadomość wszystkich tych, którzy są uczestnikami ruchu drogowego, a czasami nie zdają sobie z tego sprawy. Piesi, dochodząc do przejścia, powinni zachować taką samą, jeśli nie większą ostrożność jak kierowcy w tym miejscu. Zmiana prawa i pierwszeństwo pieszych na przejściach nie rozwiązuje wszystkich problemów. Hasło ma przypominać, że nawet mając pierwszeństwo należy zachować ostrożność, zwłaszcza, że wiele młodych osób przechodząc przez ulicę wpatruje się w ekrany telefonów – wskazuje Rafał Florczyk, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”.

Akcja „Odłóż telefon i żyj” pojawiła się w ostatnich latach na terenie różnych miast w Polsce.

Na zdjęciu napis na chodniku - Odłóż telefon i żyj