zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Logo Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie

Oferta Pracy w OPS Legionowo

Data dodania: 20 września 2016

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie.

Cofnij
  1. Nazwa i adres jednostki:

Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Aleja 3 Maja 28

05 – 120 Legionowo

  1. Stanowisko pracy:

Referent działu świadczeń wychowawczych Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie – 2 etaty.

  1. Wymaganie niezbędne:
  1. obywatelstwo polskie,
  2. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
  3. kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku,
  4. wykształcenie średnie,
  5. niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  6. niekaralność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w trybie ustawy z 17.12.2004 roku o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2013 roku, poz. 168),
  7. nieposzlakowana opinia,
  8. znajomość zagadnień z zakresu:

- ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. z 2016 r., poz. 195),

- kodeksu postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2016, poz. 223 z późn. zm.) oraz innych przepisów wynikających z zadań wykonywanych na stanowisku,

  1. gotowość podjęcia pracy od 10.10.2016 roku.
  2. umiejętność obsługi komputera.

  1. Wymagania dodatkowe
  1. preferowane doświadczenie w pracy w samorządzie,
  2. umiejętność pracy w zespole, sumienność, odpowiedzialność, umiejętność dobrej organizacji pracy.

  1. Zadania wykonywane na stanowisku.
    1. przyjmowanie wniosków oraz udzielanie informacji z zakresu ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. z 2016 r., poz. 195),
    2. kwalifikowanie wniosków o przyznanie prawa do świadczenia wychowawczego,
    3. prowadzenie dokumentacji spraw związanych z realizacją ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci,
    4. przygotowywanie projektów decyzji w sprawach świadczenia wychowawczego,
    5. prowadzenie korespondencji w sprawach świadczenia wychowawczego,
    6. prowadzenie teczek decyzyjnych klientów,
    7. prowadzenie odpowiednich rejestrów dotyczących dokumentacji z zakresu świadczenia wychowawczego,
    8. prowadzenie komputerowej bazy danych osób ubiegających się o świadczenie wychowawcze i jej przetwarzanie dla potrzeb realizacji świadczenia wychowawczego,
    9. sporządzanie list wypłat i niezbędnych dokumentów do ich realizacji przez dział księgowości,
    10. przestrzeganie terminowości realizacji świadczeń,
    11. przygotowywanie i sporządzanie sprawozdań w zakresie obejmującym świadczenie wychowawcze,
    12. pomoc przy ustalaniu wysokości środków finansowych na wypłatę świadczenia wychowawczego oraz kosztów związanych z obsługą tego świadczenia, niezbędnej do opracowania rocznego planu działalności OPS w tym zakresie,
    13. znajomość przepisów i aktów prawnych wynikających z potrzeb powyższego zakresu,
    14. pracownik zatrudniony na tym stanowisku ponosi odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe wykonanie obowiązków określonych powyżej,
    15. przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych, bhp, p.poż oraz regulaminu pracy Ośrodka,
    16. wykonywanie innych prac i poleceń służbowych zleconych przez Dyrektora i Zastępcę Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

  1. Informacja o warunkach pracy na stanowisku:

Miejsce pracy:

Praca w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej. Budynek niedostosowany dla osób niedowidzących i niewidzących. Wejście do budynku dostosowane do wózków inwalidzkich. Budynek nie jest wyposażony w windy dostosowane do wózków inwalidzkich. Ciągi komunikacyjne umożliwiają przemieszczanie się wózkiem inwalidzkim – parter budynku. Toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych – parter budynku.

Stanowisko pracy:

Stanowisko pracy związane jest z pracą przy komputerze, obsługą urządzeń biurowych, kontaktem z interesantami i rozmowami telefonicznymi, przemieszczeniem się wewnątrz budynku. Na stanowisku pracy brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym.

  1. Informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce:

Informuję, że w miesiącu sierpniu br. wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosił powyżej 6%.

  1. Wymagane dokumenty:
  1. podpisany odręcznie list motywacyjny,
  2. podpisany odręcznie życiorys - curriculum vitae,
  3. wypełniony i podpisany odręcznie kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie – wg. wzoru dostępnego na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie lub w pok. nr 14 Ośrodka,
  4. podpisane odręcznie oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  5. kserokopie dokumentu potwierdzającego wykształcenie,
  6. kserokopie świadectw pracy dokumentujących staż pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę w przypadku kontynuacji zatrudnienia (jeżeli kandydat takie posiada),
  7. opinia o pracy bądź referencje z poprzednich miejsc pracy (jeżeli kandydat takie posiada),
  8. podpisane odręcznie oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
  9. podpisane odręcznie oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  10. podpisane odręcznie oświadczenie o niekaralności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w trybie ustawy z 17.12.2004 roku o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2013 roku, poz. 168 z późn. zm.),
  11. podpisane odręcznie oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji niniejszego procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych /Dz.U. z 2016 r., poz. 922/,
  12. podpisane odręcznie oświadczenie o gotowości podjęcia pracy z dniem 10.10.2016 r.

  1. Miejsce i termin złożenia dokumentów.

Wymagane dokumenty z dopiskiem: „Dotyczy naboru na stanowisko referenta działu świadczeń wychowawczych Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie” należy składać osobiście w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie pok. nr 10 lub przesłać pocztą na adres:

05 -120 Legionowo

Termin składania dokumentów upływa dnia 30 września 2016 r. do godz. 16.00, przy przesyłkach pocztowych decyduje data wpływu do Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

Dokumenty, które wpłyną do Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

  1. Inne informacje.

Proces naboru składa się z następujących etapów: formalna weryfikacja ofert, sprawdzenie wiedzy określonej w wymaganiach niezbędnych w formie testu lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zakwalifikowani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie o miejscu i terminie rozmowy kwalifikacyjnej albo testu i rozmowy kwalifikacyjnej.

Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie – www.opslegionowo.pl, na tablicy ogłoszeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej

/-/ Anna Brzezińska