zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Oświatowy lider

Data dodania: 13 grudnia 2017

Już po raz piąty Legionowo otrzymało certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji. Niezależni eksperci dostrzegli, że władze miasta w sposób szczególny dbają o rozwój szkolnictwa, miasto wyróżnia się pod względem inwestycji w oświatę, wspiera rozwój nie tylko młodzieży, ale też nauczycieli i propaguje „dobre praktyki” w dziedzinie nauki, edukacji i zarządzania oświatą i kulturą.

Cofnij

Po raz pierwszy Legionowo zostało liderem edukacji w 2011 roku. W tym samym roku władze otrzymały też wyróżnienie „Primus”. W 2012 roku prezydent Roman Smogorzewski oprócz certyfikatu dla szkół, odebrał także tytuł „Mecenasa Wiedzy”. 2015 rok to kolejny certyfikat i „Primus”, a w 2016 roku miasto otrzymało srebrny certyfikat i wyróżnienie nadzwyczajne „Lider Jakości Kształcenia”. W 2017 roku oprócz certyfikatu miasto otrzymało statuetkę i nagrodę nadzwyczajną „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie”.

Certyfikat przyznany w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”, przyznano na podstawie oceny Komisji Ekspertów, reprezentujących środowisko naukowe, którą powołała Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Jak informują organizatorzy, „Certyfikat potwierdza, iż uhonorowana nim jednostka samorządu terytorialnego podejmuje efektywne, innowacyjne, nowatorskie oraz znaczące społecznie działania w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą. Gminy i powiaty, którym przyznano certyfikat, w sposób szczególny dbają o rozwój szkolnictwa na swoim terenie, wyróżniają się pod względem wsparcia dla środowisk oświatowych, inwestycji w edukację i jej infrastrukturę oraz wdrażają nowoczesne formy i metody kształcenia dzieci i młodzieży”.

Natomiast wyróżnienie nadzwyczajne „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie” otrzymują samorządy, „które uznane zostały przez Komisję Certyfikacyjną za szczególnie nowatorskie i innowacyjne w dziedzinie wdrażania rozwiązań procedur podnoszących poziom bezpieczeństwa uczniów w szkołach i placówkach”.

- Chcialbym podziękować wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pracownikom szkół, przedszkoli i żłobka, bo to dzięki ich pracy i zaangażowaniu mogliśmy otrzymać ten certyfikat. To jest nasz wspólny sukces i to sukces, z którego wszyscy możemy być dumni - mówi odpowiedzialny za oświatę zastępca prezydenta Piotr Zadrożny.