zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Billboard promujący Pływalnie Wodne Piaski. Dziecko w wodzie.

Odwiedź pływalnie w upalne dni

Data dodania: 10 sierpnia 2020

Już od 1 sierpnia 2020r. (sobota) Pływalnia „Wodne Piaski” wznowiła swoją działalność. W związku z obecną sytuacją pandemi pojawiły się jednak pewne ograniczenia. Cennik i godziny funkcjonowania obiektu pozostają bez zmian.

Cofnij

Ważność kart abonamentowych zostanie wydłużona o ilość dni zamknięcia obiektu.

Co się zatem zmieni?

 1. Przed wejściem i przy wyjściu z pływalni obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk.
 2. Na terenie obiektu obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego w kolejce do kasy oraz w otoczeniu pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toalet, natrysków, brodzika.
 3. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba (kolejne osoby w odstępach min. co 1,5m).
 4. Zaleca się dokonywanie płatności kartą płatniczą.
 5. Na terenie holu i przebieralni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy użyciu maseczki, przyłbicy lub chusty (obowiązek nie dotyczy części pływackiej i pryszniców). Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp, przejść do hali basenowej. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 6. Użytkownicy pływalni zobowiązani są do przestrzegania ścisłych zasad higieny – przed wejściem do hali basenowej obowiązuje dokładne umycie całego ciała pod natryskiem. Do hali basenowej należy przejść przez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp.
 7. W przypadku małych niecek i jacuzzi, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się – korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób wspólnie zamieszkujących.
 8. Korzystając z sauny należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Do sauny wchodzimy boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika.  Nie ma konieczności zakładania maseczki w saunie.
 9. Obowiązuje zakaz korzystania z pływalni przez osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. Kasjer ma prawo nie wpuścić na obiekt osoby z wyżej wymienionymi objawami.
 10. Na terenie obiektu obowiązuje zasada ograniczenia pobytu do czasu kąpieli w basenie oraz przebrania się. Osoby towarzyszące nie mogą przebywać wewnątrz obiektu.
 11. Należy korzystać z szafek według numeru wskazanego na transponderze („zegarku”).
 12. Organizatorzy zajęć grupowych, takich jak np.: aerobik, nauka pływania, zobowiązani są do nadzorowania liczebności osób w grupach i prowadzenia zajęć w sposób umożliwiający zachowanie wymaganych odległości między ćwiczącymi.
 13. Na terenie obiektu prowadzona jest regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych takich jak: klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, suszarki, transpondery, powierzchnie sanitarne itp. W czasie dezynfekcji niektóre elementy mogą być wyłączone z użytkowania.
 14. Obowiązuje zakaz pozostawiania odzieży w szatni zewnętrznej. Obuwie należy pozostawić w szafce znajdującej się w przebieralni.
 15. W sprawach nieobjętych niniejszymi zasadami, obowiązują zapisy regulaminu Pływalni Wodne Piaski.

Zasady zostały opracowane na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz Wytycznych Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 01.06.2020 r. dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

źródło: KZB Legionowo Sp z o.o.