zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu plac zabaw przy ul. Królowej Jadwigi

Place zabaw już otwarte, ale apelujemy o rozwagę

Data dodania: 4 czerwca 2020

Od 30 maja możliwe było ponowne otwarcie placów zabaw. Jednak większość z nich nie jest ogrodzona i nie da się skontrolować liczby przebywających na nich osób. Nie jest też możliwa dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu. W związku z tym apelujemy do rodziców i opiekunów o odpowiedzialne zachowanie, które pozwoli na zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno dla ich dzieci, jak i pozostałych.

Cofnij

Sugerujemy, żeby w przypadku, gdy na terenie placu przebywa już duża liczba osób, wybierać inną lokalizację na wypoczynek i zabawę. Zalecamy także dezynfekcję rąk dzieci i dorosłych przy wejściu i wyjściu z placu. Jednocześnie przypominamy, by zachowywać co najmniej 2-metrowy dystans, a jeśli brak takiej możliwości, to zasłaniać nos i usta, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci powyżej 4. roku życia.

W Legionowie mamy kilkadziesiąt placów zabaw, część z nich jest zarządzana przez Urząd Miasta, inne przez KZB, a także administracje poszczególnych osiedli czy wspólnot mieszkaniowych. Kiedy place były niedostępne, ich zarządcy nie marnowali czasu. Np. na placach zabaw, które są zarządzane przez miasto, wykorzystano okres tymczasowego zamknięcia do przeprowadzenia wszelkich koniecznych napraw i renowacji, a także wymiany piasku w piaskownicach.