zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Premiera spektaklu "Landru - morderca kobiet"

01 grudnia 2019
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
19:00
Wstęp - bezpłatne zaproszenia dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10.

Landru, alias Renoir, alias Argan - przystojny, czarujący mężczyzna, dżentelmen w każdym calu... Która kobieta byłaby w stanie mu się oprzeć? Schemat działania naszego bohatera jest prosty - sprawdzić stan majątkowy samotnej "wybranki", uwieść ją pięknymi słówkami i gestami, omamić, a potem ją otruć i przejąć jej kosztowności. Kobiety są świadome tej gry o własne życie, ale czymże ono jest w porównaniu ze śmiercią z uśmiechem na ustach w ramionach takiego mężczyzny?

Wszystko idzie jak z płatka, dopóki wtajemniczony w sprawę kelner Alvarez nie poprosi Landru o przysługę - otrucie swojej żony. Kiedy ten odmawia, Alvarez go szantażuje. Jak wiadomo, prawdziwy mężczyzna nie daje się zastraszyć, tylko... bierze nogi za pas. Sytuacja zaczyna się komplikować, Landru zostaje wydany, policja depcze mu po piętach...

Przewrotność, absurd, intryga, i czarny humor - to wszystko odnajdziemy w sztuce Roberta Perinelliego. Dodatkową zaletą tego tekstu są nieprzewidywalne, błyskawiczne zwroty akcji.

Plakat do spektaklu - źródło MOK