zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Klasa Europejska, zdjęcia absolwentów

Rekrutacja do Królewskiej Dwójki

Data dodania: 21 lipca 2021

Z myślą o uczniach ciekawych świata i ludzi oraz pragnących rozwijać się na miarę swoich potrzeb  powstała klasa europejska w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Ten profil już od kilku lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, był on także najchętniej wybierany przez młodzież w tym roku.

Cofnij

Jak pokazują losy absolwentów Królewskiej Dwójki, nauka w klasie europejskiej daje wiele możliwości wyboru kierunków studiów. Przedmioty rozszerzone geografia, j. angielski i wiedza o społeczeństwie oraz przedmiot uzupełniający Business English umożliwiają uczniom realizację swoich kierunkowych zainteresowań.

Ponad 130 uczniów ubiega się w tym roku o przyjęcie do klasy europejskiej. W większości są to uczniowie, którzy uzyskali powyżej 100 pkt. (w tym 30 kandydatów z liczbą punktów powyżej 132). W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców naszego miasta i powiatu zdecydowaliśmy się na utworzenie jeszcze jednej klasy o tym profilu  - mówi Piotr Zadrożny, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo.

Absolwenci szkół podstawowych mają wiele możliwości wyboru z bogatej oferty II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Wybór profilu klasy przez uczniów rozpoczynających szkołę średnią to nie lada wyzwanie. Oprócz klasy europejskiej, jest klasa medialna, medyczna i ekonomiczna. Każda z klas cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy uzyskali ponad 100 pkt. (na jedno miejsce jest 2-3 kandydatów).

Uczniowie, którzy zostaną przyjęci do naszej szkoły będą korzystać z nowoczesnych pracowni multimedialnych, uczestniczyć w wykładach prowadzonych w ramach patronatu renomowanych uczelni wyższych (Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna). Nasza szkoła organizuje egzamin międzynarodowy z j. angielskiego Cambridge FCE, CAE, który jest przeprowadzany w naszej szkole. Każdy z uczniów może przystąpić do egzaminu – informuje Sylwia Kuligowska, wicedyrektor II LO w Legionowie

Zapraszamy absolwentów Szkół Podstawowych zakwalifikowanych do klas pierwszych w II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie  do potwierdzenia woli przyjęcia poprzez złożenie oryginałów dokumentów - od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca do godz. 15.00.