zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Laptop z wyświetloną stroną porównywarki cen węgla

Rządowa porównywarka cen węgla - cieplo.gov.pl

Data dodania: 29 września 2022

Od 26 września dostępna jest bezpłatna rządowa porównywarka cen www.cieplo.gov.pl. Nowy serwis ma połączyć konsumentów i sprzedawców ułatwiając zakup surowca. Portal będzie służył prezentowaniu odbiorcom i klientom indywidualnym cen węgla oferowanego przez przedsiębiorców wpisanych na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych. Serwis zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, jego asortymencie, cenie oraz pochodzeniu. Na portalu cieplo.gov.pl zarejestrowani będą tylko Ci przedsiębiorcy, którzy są bezpiecznymi i wiarygodnymi dostawcami.

Cofnij

Portal cieplo.gov.pl w pierwszym etapie będzie zasilany danymi przedsiębiorców, następnie zostanie udostępniony obywatelom. Dzięki stronie będzie można znaleźć wiarygodnego i rzetelnego dostawcę tego surowca w najbliższej lokalizacji oraz informacje o kosztach zakupu opału.

Porównywarka cen węgla jest świetnym narzędziem promocyjnym dla sprzedawców. Pozwoli dotrzeć do dużej ilości klientów oraz wpłynie na rozpoznawalność przedsiębiorcy w regionie. Pozycjonowanie przedsiębiorstw w porównywarce wpłynie na pozytywny odbiór przez klienta i wzbudzi zaufanie do sprzedawcy, który w jasny sposób komunikuje swoje konkurencyjne ceny.

Taki sposób prezentowania cen węgla to nowoczesne podejście do sprzedaży: przede wszystkim podkreśla przejrzystość sprzedawcy, pozwala klientowi zaoszczędzić czas a zarazem pozwala uniknąć nadużyć oraz niesprawdzonych informacji.

Treści prezentowane w portalu zostały ustandaryzowane, co umożliwi jego użytkownikom łatwe odnajdywanie potrzebnych informacji bez względu na to, kto je udostępnia. Jest to szczególnie ważne dla osób rzadziej korzystających z internetu lub mających trudności w rozróżnieniu i ocenie wiarygodności oferentów.

Obowiązek rejestracji na portalu cieplo.gov.pl wynika z przepisów ustawy z dn. 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967).

źródło: gov.pl