zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zdjęcie ze spotkania sztabu kryzysowego

Spotkanie sztabu kryzysowego

Data dodania: 9 października 2020

W związku z dynamicznym przyrostem zachorowań na COVID-19 oraz zmianami w reżimie sanitarnym przedstawionymi przez administrację rządową odbyło się spotkanie miejskiego sztabu kryzysowego w Legionowie (9.10). Została na nim przeanalizowana bieżąca sytuacja na terenie miasta, omówiono również nowe obowiązki wynikające ze zmiany przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Cofnij

Sztab kryzysowy na terenie Legionowa został powołany już w kwietniu, podczas pierwszej fali zachorowań. Na bieżąco analizował on sytuację w ostatnich miesiącach. Dzięki jego działaniach utrzymywany jest wysoki standard zabezpieczenia epidemiologicznego na terenie miasta.

W spotkaniu udział wzięli:

  • Prezydent Miasta,
  • Zastępcy Prezydenta Miasta,
  • Prezes KZB Legionowo,
  • Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Straż Miejska,
  • Przedstawicie Komendy Powiatowej Policji,
  • Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej,
  • Przedstawiciele komórek organizacyjnych Urzędu Miasta.

W ramach prowadzonych rozmów przeanalizowano liczbę zakażeń jaka obecnie występuje w Legionowie. Omówiono ogólną sytuację epidemiologiczną na terenie miasta m.in. w zakresie wsparcia osób pozostających w kwarantannie, a także poruszono temat zachorowań w placówkach oświatowych oraz innych podległych instytucjach.

Sytuacja związana z epidemią jest poważna na terenie całego kraju. Spotkania sztabu kryzysowego w takiej sytuacji są nieodzowne. Koordynują one działania różnych jednostek i pozwalają na szybką reakcję. Aktywne przygotowania prowadzimy już od marca, kiedy nastąpiła pierwsza faza epidemii koronawirusa. Dzięki temu dysponujemy chociażby zapasami maseczek i innego sprzętu ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących. Bądźmy odpowiedzialni. Apeluję do wszystkich nośmy maseczki, aby chronić nie tylko siebie, ale i innych, szczególnie starszych i osoby o obniżonej odporności - mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta miasta.

W związku z nowymi obostrzeniami, od wczoraj (8 października) prowadzona jest intensywna kampania informacyjna dla mieszkańców, aby uświadamiać i przypominać o wprowadzonych na terenie kraju dodatkowych zaleceniach sanitarnych.

Na grafice informacja o żółtej strefie