zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
dzieci siedzące w kółku w pomieszczeniu, wsrod nich siedzi rownie strażniczka miejska

Straż Miejska edukuje

Data dodania: 8 lipca 2024

Legionowska Straż Miejska co roku włącza się w akcję „Lato w Mieście”. Strażnicy odwiedzają organizujące zajęcia dla dzieci instytucje miejskie oraz zlecone przez miasto półkolonie. Prowadzone przez nich lekcje z zakresu bezpieczeństwa mają na celu nie tylko edukację, ale również urozmaicenie programu wakacyjnego dla dzieci. Dzięki temu, dzieci nie tylko uczą się w dostępny sposób, jak na siebie uważać nad morzem czy w górach, ale również stają się ambasadorami ważnych zasad wśród rówieśników i dorosłych.

Cofnij

Zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa to zadanie, które Straż Miejska w Legionowie realizuje przez cały rok. Od września do czerwca strażnicy odwiedzają szkoły i przedszkola. W lipcu i sierpniu działanie to przenosi się na akcję „Lato w mieście”. Strażnicy w te wakacje zaplanowali około 20 spotkań, niektóre z nich odbywają się wraz z udziałem policjantów lub pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Za każdym razem uczestnicy spotkań otrzymują od strażników odblaskowe gadżety.

Podczas tych spotkań, dzieci uczą się ważnych zasad bezpieczeństwa, które mogą zastosować podczas letniego wypoczynku. Na przykład, dowiadują się o znaczeniu ochrony przed słońcem, używania kremów z filtrem UV i noszenia nakryć głowy. Podkreślana jest również konieczność przyzwyczajania ciała do temperatury wody przed wejściem do niej, a także noszenia kamizelek ratunkowych podczas pływania sprzętem wodnym. Strażnicy uczą również o bezpieczeństwie na strzeżonych kąpieliskach, znaczeniu reagowania na polecenia ratowników, a także o zagrożeniach związanych ze skokami do wody i konieczności zwracania uwagi na flagi ratownicze.Nie brakuje również informacji o bezpieczeństywie w ruchu drogowym.


Takie podejście do edukacji, obejmuje zarówno teorię, jak i praktyczne wskazówki, pomaga w budowaniu świadomości i odpowiedzialności wśród najmłodszych mieszkańców Legionowa – mówi Anna Szczepłek Zastępczyni Prezydenta Miasta Legionowo.