zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu strażak w kombinezonie ochronnym wrzuca worki ze śmieciami do kontenera. Źródło: wirtualnelegionowo.pl

Strażacy pomagają osobom na kwarantannie

Data dodania: 2 listopada 2020

Ośrodek Pomocy Społecznej i Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie udzielają pomocy osobom objętym kwarantanną w czasie epidemii koronawirusa. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji i pozostające w izolacji (zgłoszone do sanepidu), w szczególności osoby samotne, chore, seniorzy mogą uzyskać pomoc w formie żywności i leków.

Cofnij

Codziennie na terenie miasta strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie odwiedzają osoby objęte izolacją domową i dostarczają im potrzebne produkty oraz leki. W razie konieczności wynoszą również do specjalnych koszy worki ze śmieciami.

Strażacy z Legionowa dbają o dowiezienie leków czy niezbędnych zakupów. Oprócz tego druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego biorą udział w rozwożeniu żywności dla osób w kwarantannie, akcjach wsparcia dla osób starszych, a także wyprowadzają psy osób przebywających w izolacji.

Dużym atutem w walce z koronawirusem jest zaangażowanie się Ochotniczych Straży Pożarnych w niesienie pomocy osobom, które będą potrzebowały wsparcia, m.in. w kontekście izolacji żywnościowej. Jednocześnie apeluję, aby osoby którym żywność dostarczać będą druhowie i druhny, nie wchodziły z nimi w interakcje, w trosce o bezpieczeństwo oraz niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się wirusa – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta miasta.

 

Miasto na terenie każdego osiedla ustawiło specjalne kosze, do których zbierane są śmieci od osób zakażonych. Na pojemnikach tych znajduje się informacja, iż nie są one przeznaczone na odpady mieszkańców. Odbiorem odpadów od osób zakażonych zajmują się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Legionowa oraz zmniejszenie ryzyka przenoszenia się wirusa. Zarówno podczas odbierania odpadów od osób zakażonych jak i wywozu tych śmieci przez firmę zewnętrzną, zachowane są wszystkie wytyczne dla gmin wskazane przez Ministra Klimatu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.