zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – Niebieski Piątek

14 listopada 2025
12:00

Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – chorobą, która dotyka miliony ludzi i stanowi jedno z największych wyzwań zdrowotnych współczesności.

Warto zaznaczyć, iż cukrzyca może mieć różne oblicze – mieć swoje przyczyny zarówno w prowadzonym trybie życia, jak również niezależnie od niego.

14 listopada pamiętamy o wszystkich osobach, które zmagają się z tym problemem!

Mówimy NIE cukrzycy!

Z tej okazji Miasto Legionowo zaprasza mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Niebieski Piątek”, które odbędzie się 14 listopada w godzinach 12:00–18:00.

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat cukrzycy, a także promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki i regularnych badań.

W programie zaplanowano liczne atrakcje i bezpłatne konsultacje zdrowotne.

W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z:

  • bezpłatnego badania wzroku, prowadzonego przez firmę Take a Look,

  • konsultacji z dietetykiem, zorganizowanych przez Psychoklinikę,

  • stoiska profilaktycznego przygotowanego przez sieć Aptek Amica oraz ElektroWit.

Nie zabraknie także aktywności ruchowych i dobrej energii!

O godzinie 16:00 na skwerze ks. Jerzego Popiełuszki (Rondo Piłsudskiego ) odbędzie się „Ruszaj się w tańcu – wspólny taniec Jerusalema”, który poprowadzi Szkoła Tańca CLOU.

O godz 17.00 uczniowie klasy gastronomicznej z PZSP w Legionowie poprowadzą rodzinne, pełne zdrowia warsztaty kulinarne w Legionowskim Centrum Integracji i Organizacji Pozarządowych w Legionowie. Podobne aktywności zostaną przeprowadzone w placówkach prowadzonych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Łap Zdrowie, nie Cukier!”, które odbędzie się o godzinie 17:00 oraz spotkanie z Katarzyną Bosacką na temat przemyślanych i zdrowych zakupów o godz. 18.00 (SALA ŚLUBÓW Urzędu Miasta Legionowo)

Kolorem Światowego Dnia Walki z Cukrzycą jest niebieski, symbol nadziei i solidarności z osobami zmagającymi się z tą chorobą. 14 listopada Legionowo również zaświeci się na niebiesko – by przypominać, że zdrowie zaczyna się od świadomości i codziennych wyborów.

ZAPRASZAMY!

plakat