zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Wnętrze punktu diagnostycznego

Corten Medic - testy diagnostyczne na COVID-19

Data dodania: 2 listopada 2020

W celu wyhamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz aby nie zarażać swoich bliskich i osób z otoczenia, mieszkańcy Legionowa mogą wykonać testy diagnostyczne i dowiedzieć się czy są zarażeni wirusem SARS-CoV-2.

Cofnij

Badania w kierunku COVID-19 można wykonać komercyjnie jak również na podstawie skierowania NFZ.


Punkt jest czynny codziennie w pon i czwartki od 14:00 do 20:00 a w pozostałe dni od 8:00 do 14:00 (godziny mogą ulec zmianie, należy je sprawdzać na https://www.cortenmedic.pl/pdm-covid-19/
Adres: przy zbiegu ulic Jana III Sobieskiego oraz Jerzego Siwińskiego, Legionowo (przy drodze wewnętrznej, pomiędzy ul. Jana III Sobieskiego a parkingiem).

Na badanie można przyjść bezpośrednio do punktu. Informacje o testach: tel. 22 602 09 97.


Wymaz pobierany jest w specjalnie przygotowanym ambulansie. Wynik pacjent będzie mógł otrzymać po około 48 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwość opłaty testów komercyjnych na www.cortenmedic.pl/corten-store. Pacjent powinien przyjść z potwierdzeniem płatności.

Badania w kierunku COVID-19 są wykonywane również na podstawie skierowania NFZ. Zapraszamy wszystkie osoby wyjeżdżające do sanatoriów, mające wskazania do badania od sanepidu oraz osoby ze skierowaniem od lekarzy POZ.

Rodzaje dostępnych testów:

  • Szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach. Cena: 69 zł.
  • Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie. Wynik pacjent będzie mógł otrzymać po około 48 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia. Cena: 449 zł.

Doświadczenie i bezpieczeństwo
Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Rozwija dla Pacjentów sieć punktów pobrań, które są wpisane na oficjalną listę jednostek wykonujących testy COVID-19 w serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ (Pacjent.gov.pl). Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pacjenta i personelu.

Centrum Medycznym Corten Medic dzięki porozumieniu z Urzędem Miasta w Legionowie, otrzymało możliwość zagospodarowania terenu pod Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19 Corten Test & Drive.

Więcej informacji na temat oferty testów.

Punkt diagnostyczny z zewnątrzPlakat testy diagnostyczne na COVID-19