zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu Maksymialian Banaszek - fot. SP nr 1

Uczeń SP1 wśród najlepszych polskich matematyków

Data dodania: 18 maja 2020

Maksymilian Banaszek, uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie, już po raz drugi został Laureatem XVII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską - Wydział Matematyki. Rozwiązał wszystkie zadania prawidłowo i znalazł się wśród czterech najlepszych matematyków w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Cofnij

Maks, tak jak rok temu w Paryżu, w tym roku również reprezentowałby Polskę na arenie międzynarodowej - tym razem w Szwajcarii w Lozannie. Jednak ze względu na zagrożenie epidemiologiczne organizator odwołał w tym roku Finał Międzynarodowy.

Uczeń przygotowywał się do tego konkursu pod czujnym okiem swojego nauczyciela matematyki. Z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywał mnóstwo zadań logicznych i zagadek matematycznych. Maks jest zdolnym, inteligentnym, a co najważniejsze, bardzo pracowitym uczniem. Jest również cierpliwy i nigdy się nie poddaje, dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będzie reprezentował Polskę w finale międzynarodowym tego konkursu w kolejnym pięknym europejskim kraju.

Serdecznie gratulujemy Maksowi sukcesu!

/Agnieszka Kamińska/