zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu niewybuch

Uważajmy na niewybuchy! Znalazłeś? Zareaguj odpowiedzialnie

Data dodania: 14 września 2023

Sezon grzybowy w pełni, do tego piękna, słoneczna pogoda zachęca do zbierania runa leśnego oraz leśnych wędrówek. Przed wejściem do lasu należy jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie oraz odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia. Duże zagrożenie stanowią „pamiątki” po II Wojnie Światowej odnajdowane podczas spacerów w lesie. W przypadku ich znalezienia pilnie poinformuj Policję!

Cofnij

Na terenie powiatu legionowskiego znajduje się mnóstwo lasów, które przyciągają grzybiarzy. Ciepłe noce i opady deszczu spowodowały wysyp grzybów. Sezon powoli się rozpoczyna i z dnia na dzień amatorów runa leśnego jest coraz więcej.
Jednym z zagrożeń czyhającym na grzybiarzy oraz osoby spacerujące po lesie są niewybuchy. Nadal na terenie powiatu legionowskiego można znaleźć pociski pochodzące z czasów II wojny światowej. W przypadku odnalezienia podejrzanego przedmiotu, musimy zachować szczególną ostrożność. W takiej sytuacji należy bezzwłocznie powiadomić dyżurnego Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niewypału. Zapamiętać lub oznaczyć dane miejsce po to, aby wskazać niebezpieczne miejsce policjantom, którzy zidentyfikują i zajmą się znaleziskiem. Pamiętajmy, że odkopywanie, dotykanie czy przenoszenie takich znalezisk jest bardzo niebezpieczne.

Niestety nie wszyscy pamiętają również o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia. W zaparkowanych samochodach z łatwością można zauważyć pozostawione w widocznym miejscu wartościowe przedmioty (nawigacje, tablety, telefony komórkowe czy portfele i torebki). Wszyscy grzybiarze muszą pamiętać, że z takich łatwych okazji często korzystają złodzieje, którzy widząc łatwy łup w cichym, spokojnym miejscu, wykorzystają okazję i włamują się do pojazdów.
 

źródło: KPP w Legionowie