zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Skrzyżowane dłonie starszego człowieka

W lutym wyrównania za styczniowe emerytury

Data dodania: 11 stycznia 2022
Od lutego br. emeryci i renciści, którzy pobierają świadczenia w przedziale 4920 zł-12 800 zł, będą mieli obliczaną zaliczkę na podatek i składkę na korzystniejszych zasadach. Ci, którzy w styczniu otrzymali niższe świadczenia, w przyszłym miesiącu będą mogli liczyć na wyrównanie. Nie będą więc stratni.
Cofnij

W lutym wyrównanie świadczeń

Rozporządzenie Ministra Finansów z 8 stycznia 2022 r. zmienia technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. W efekcie osoby, które pobierają świadczenia w przedziale 4 920-12 800 zł, będą miały obliczaną zaliczkę na podatek i składkę na korzystniejszych zasadach.

Emeryci i renciści otrzymają od lutego świadczenia niepomniejszone wobec zeszłego roku, a także z wyrównaniem za styczeń.

Takich emerytów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pobierających świadczenia w wysokości między 4 920 zł a 12 800 zł jest 421 tys., czyli 6 proc. emerytów i niecałe 2 proc. rencistów. Świadczenia niższe niż 4 930 zł pobiera 8,1 mln osób, czyli 94 proc. emerytów i ponad 98 proc. rencistów. Osób które otrzymują świadczenia w wysokości ponad 12 800 zł jest zaledwie 457.

źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej