zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Strażnicy Miejscy oraz samochód OSP

W trosce o seniorów

Data dodania: 5 marca 2021
Opracowanie szczepionek przeciw COVID-19 to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Ale co zrobić kiedy nie można samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień? Nie ma co martwić się tym na zapas. Z pomocą seniorom przyjdą legionowskie instytucje.
Cofnij

Kwestia bezpieczeństwa i zdrowia seniorów jest dla legionowskiego samorządu bardzo ważna.

Bezpłatny transport do punktów szczepień nie byłby możliwy gdyby nie Ochotnicza Straż Pożarna oraz Straż Miejska w Legionowie. To w ramach ich działań organizowany jest bezpłatny transport mieszkańców Legionowa do punktów szczepień.

 Ochotnicza Straż Pożarna wraz ze Strażą Miejską transportują osoby niesamodzielne do punktów szczepień. Bywa, że znoszą te osoby z mieszkań położonych na wysokich piętrach, by przewieźć je do przychodni do Legionowa, do sąsiedniej gminy lub na stadion narodowy. Tam czekają na wykonanie zabiegu i odwożą je do domów. Do tej pory z takiej możliwości skorzystały osoby chore, które nie poruszają się o własnych siłach. To duża pomoc dla rodziny i ulga dla najbliższych. - 12 takich kursów odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym. Cieszy nas fakt, że prezydent w trosce o ratowników zakupił specjalistyczny sprzęt. To krzesełko transportowe oszczędzające ratownika. Dzięki niemu nawet jedna osoba może bezpiecznie przewozić chorego o wadze do 180 kilogramów po schodach – opowiada Tomasz Wiśniewski z OSP Legionowo.

Do końca marca zaplanowano 22 transportów osób z ograniczoną sprawnością ruchową.