zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Wędrujące czytanie

„Wędrujące Czytanie” już na koniec lipca!

Data dodania: 3 lipca 2024
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie po raz kolejny zaprasza na wakacyjne „Wędrujące Czytanie”!
Cofnij

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną odsłonę Wędrującego Czytania, które odbędzie się w kilku lokalizacjach powiatu legionowskiego. W tej edycji będziecie mieli okazję poznać naszego niesamowitego gościa – Tomasza Samojlika – biologa, popularyzatora przyrody, rysownika i twórcę komiksów.

Zapraszamy na warsztaty „Chodź, narysuj mi las” oparte na książkach „Żubr Pompik”, „O rety! Przyroda”, „Pikotek chce być odkryty” oraz komiksach „Ryjówka przeznaczenia” i „Umarły Las”. Warsztaty pokażą dzieciom, jak w prosty sposób narysować las i zamieszkujące go zwierzęta, od najmniejszych ryjówek po największe żubry. Przy okazji wspólnego rysowania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wielu zaskakujących rzeczy o zwyczajach i zachowania zwierząt oraz o tym, jak niezwykłe jest miejsce ich życia – las.

Zapraszamy na pięć leśnych spotkań z Tomaszem Samojlikiem:

  • 30 lipca godzina 10:00 Legionowo, Park Solidarności za Urzędem Miasta, ul. Sowińskiego 6
  • 30 lipca godzina 12:00 Jabłonna, Park obok Pałacu w Jabłonnie, ul. Modlińska 105
  • 31 lipca godzina 9:00 Wieliszew, Gminny Ośrodek Kultury ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)
  • 31 lipca godzina 11:00 Serock, Centrum Kultury i Czytelnictwa, ul. Pułtuska 35
  • 31 lipca godzina 13:00 Nieporęt, Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt, ul. Dworcowa 9a

Wędrujące czytanie to akcja organizowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Legionowie, która ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z powiatu legionowskiego. Odbywa się każdego lata od roku 2019 w pięciu lokalizacjach powiatu, tj.: JabłonnieLegionowieNieporęcieSerocku i Wieliszewie we współpracy z tamtejszymi bibliotekami. Wędrujące czytanie to spotkania z pisarzami literatury dziecięcej, podczas których autorzy czytają swoje książki oraz zapraszają czytelników do różnych animacji literackich. Każdej odsłonie wydarzenia towarzyszą inne tematy i motywy.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie / Powiatowa Instytucja Kultury