zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zamaskowany mężczyzna, włamywacz

Widzisz, że ktoś obcy „kręci się” pod domem, bądź na parkingu - natychmiast powiadom o tym Policję, która to sprawdzi

Data dodania: 29 stycznia 2024

Złodzieje często wcześniej obserwują dom czy mieszkanie, który chcą okraść. Podobnie sytuacja ma się na parkingach samochodowych, gdzie amatorzy cudzej własności „wybierają” pojazd do kradzieży, bądź kradzieży jego elementów takich jak np. katalizatory. Dlatego prosimy mieszkańców powiatu o natychmiastowe przekazywanie informacji o podejrzanych obcych osobach do dyżurnego najbliższej jednostki Policji, bądź na numer alarmowy 112. Policjanci bez względu na porę przyjadą na miejsce i sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Cofnij

Bardzo często to Państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do zatrzymania sprawców. Z pozoru mieszkańców nieistotna informacja może być dla policjantów niezwykle cenna w kontekście zapobiegania przestępstwom.

Dlatego prosimy mieszkańców, aby w sytuacji kiedy zauważą podejrzane osoby przebywające w rejonie domów, parkingów oraz blokowisk, o przekazywanie takich informacji do dyżurnego najbliższej jednostki Policji lub na numer alarmowy 112. Podczas zgłoszeń prosimy o zapamiętanie jak najwięcej szczegółów takich jak wygląd osób, ich pojazdów, a także kierunku w którym się udają.
Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy.

Apelujemy do mieszkańców, aby zwracali uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy. Naszą czujność powinny wzbudzić:

  • zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy;
  • osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji;
  • osoby poruszające się w okolicy bez konkretnego celu albo też wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa, szanujmy i dbajmy o  dobre relacje sąsiedzkie, które pozwolą nam wszystkim zwiększyć jeszcze bardziej nasze bezpieczeństwo.

źródło: KPP w Legionowie