Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.
Najkrócej rzecz ujmując: tak!
Każda osoba ubezpieczona w NFZ może w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia zgłosić się do lekarza posiadającego umowę z Funduszem po pomoc – mówi Piotr Kalinowski z Zespołu Komunikacji Społecznej i Promocji Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. – Nawet jeśli jesteśmy z Płocka, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy poszli do lekarza w Łebie, a pacjent mieszkający w Radomiu, może skorzystać z pomocy w Zakopanem – dodaje.
Umowy podpisywane z NFZ przez przychodnie gwarantują, że świadczenia lekarza, pielęgniarki czy położnej POZ udzielone w sytuacjach nagłych osobom spoza listy pacjentów danej placówki, zamieszkałym w innym województwie czy gminie, zostaną przez Fundusz sfinansowane zgodnie ze stawką za poradę przewidzianą w umowie.
Warto też pamiętać, że w przypadkach niewymagających pilnej i bezpośredniej interwencji medycznej, w ramach POZ można skorzystać także ze świadczenia lekarza własnej przychodni w formie tzw. teleporady – dodaje Kalinowski.
Przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej czynne są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00. Natomiast po godzinie 18:00 w dni powszednie i całodobowo w soboty, niedziele i święta pomoc lekarską i pielęgniarską zapewniają ambulatoria nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ).
Wykaz miejsc udzielania świadczeń NiŚOZ na Mazowszu dostępny jest na stronie internetowej mazowieckiego NFZ.
Źródło: https://www.nfz-warszawa.pl