zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Lekcja pokaowa. W tle tablica interaktywna.

Wniosek dla przedszkola

Data dodania: 18 stycznia 2023
Dwóch radnych, Paweł Głażewski i Marcin Smogorzewski we wrześniu minionego roku złożyło wniosek o zakup dwóch tablic interaktywnych dla Przedszkola Miejskiego nr 14. Kilka dni temu tablice zawisły już w salach.
Cofnij

W środę (28.09) radni z klubu Porozumienie Samorządowe złożyli pismo do kancelarii urzędu, które zawierało wniosek o zakup z budżetu miasta dwóch tablic interaktywnych. Przedszkole Miejskie nr 14 to fantastyczne miejsce na mapie naszego miasta, gdzie 126 naszych najmłodszych Mieszkańców stawia swoje pierwsze kroki w rodzinnej i ciepłej atmosferze, czując się tu bezpiecznie i komfortowo.

W środę (18.01) radni wraz z zastępcą prezydenta Piotrem Zadrożnym odwiedzili przedszkolaków i pytali ich, czy podoba im się nowe urządzenie. Maluchy były zachwycone.

Systematycznie w tego typu urządzenia doposażamy nasze placówki oświatowe. Tym razem to radni złożyli wniosek, aby do przedszkola, do tych najmłodszych dzieci trafiły takie tablice interaktywne. Będą one służyć zarówno procesowi edukacji, bo takie elementy są w programie opieki i nauczania przedszkolnego, ale i do zabawy. Dzisiaj widzieliśmy jak świetnie i jak szybko takie maluszki potrafią nauczyć się obsługi tego typu urządzeń i bawić się, chociażby rysując. Mam nadzieję, że tablica będzie doskonale służyć placówce i dzieciom – mówi zastępca prezydenta Piotr Zadrożny

We wspomnianym przedszkolu swoja wiedzę naszym najmłodszym Mieszkańcom przekazuje 9 nauczycieli przy wsparciu 2 pomocy nauczycielskich. Nauka jest prowadzona w 5 grupach wraz z oddziałem przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 4 – informowali radni, przekonywując, że nauka przy użyciu tablic interaktywnych będzie dla przedszkolaków bardziej atrakcyjna.

Inicjatywa narodziła się na spotkaniu rady rodziców, kiedy to rodzice wyartykułowali potrzebę zakupu tablic do tego właśnie przedszkola. Razem z radnym Marcinem postanowiliśmy zaangażować się w tę sprawę i napisać wspólne pismo do prezydenta. Jak widzimy, odzew jest pozytywny, dzieci mają na czym pisać i czym się bawić – legionowski radny Paweł Głażewski.

Takie pomoce dydaktyczne to świetna alternatywa dla tradycyjnych tablic. Stanowią niezastąpione wyposażenie sali lekcyjnej. Dzięki nim możliwe jest przekazywanie wiedzy w nowoczesny oraz bardzo zachęcający sposób. Tablice interaktywne dla dzieci spowodują, że każda lekcja stanie się pasjonującą podróżą po świecie nauki, a uczniowie będą zainteresowani oraz zaangażowani w naukę.

Naszym głównym zadaniem jest pokazanie dzieciom i młodzieży, że z nowoczesnych narzędzi można korzystać w celach edukacyjnych. Nie tylko mają one służyć do rozrywki. Po rozmowie z dziećmi wiemy, że te tablice będą wykorzystywane we właściwy sposób – przekonuje radny Marcin Smogorzewski.

W środę (18.01) radni wraz z zastępcą prezydenta Piotrem Zadrożnym odwiedzili przedszkolaków i pytali ich, czy podoba im się nowe urządzenie.