zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wydarzenie: Narodowe Czytanie - Balladyna

06 września 2020
on-line
17:00 - 19:00

W ramach dziewiątej odsłony Narodowego Czytania Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie serdecznie zapraszają na warsztaty teatralno-artystyczne pod hasłem „Wykroić, rozczytać, zszyć” prowadzone przez instruktorkę teatralną Betinę Dubiel.

W leśnej chatce mieszkają z matką dwie siostry – Balladyna i Alina. Czy gdyby zazdrosna o mężczyznę nimfa Goplana nie namieszała w ich życiu, to wszystko potoczyłoby się inaczej, a Balladyna nie zwróciłaby się przeciwko siostrze? Pierwsze morderstwo pociąga za sobą kolejne. Czy bezwzględność i żądza władzy tkwiły w Balladynie od zawsze i tylko czekały na sprzyjające okoliczności, by się ujawnić? Jaka naprawdę jest Balladyna?

Ubiór może dużo powiedzieć o wewnętrznych cechach noszącej go osoby. Podczas warsztatów będziemy analizować fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna” i na ich podstawie projektować kostium tytułowej bohaterki, tak by jak najlepiej dopasować strój do charakteru postaci.

Czy można uszyć Balladynę na miarę XXI wieku? Sprawdźmy!
Warsztaty odbędą się w dwóch terminach, w różnych wersjach: na miejscu w Poczytalni oraz on-line.

  • 5 września 2020 r., godz. 10:00-13:00, Poczytalnia (ul. Kościuszki 8A, Legionowo)
  • 6 września 2020 r., godz. 17:00-19:00, on-line (na platformie ZOOM)

Zapraszamy wszystkich chętnych – dorosłych i młodzież, która ukończyła 13 lat.

Zajęcia są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: biblioteka@pik.legionowski.pl.


W razie pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania warsztatów 5 września.

Plakat promujący wydarzenie - Narodowe Czytanie: Balladyna