zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Wyprawki szkolne rozdane

Wyprawki szkolne rozdane

Data dodania: 23 sierpnia 2017

Wraz z końcem wakacji w wielu domach zaczyna się przeglądanie rodzinnych budżetów i drobiazgowe liczenie, czy wystarczy pieniędzy na szkolną wyprawkę dla dzieci. W tym roku kilkadziesiąt najbardziej potrzebujących rodzin z Legionowa wyręczyła w tym kłopocie Parafia Matki Bożej Fatimskiej i Legionowskie Stowarzyszenie Amicus, które ufundowały w pełni wyposażone szkolne plecaki.

Cofnij

To już jest któraś akcja z kolei, bodajże szósta lub siódma. Nazywa się „Weź plecak, daj wyprawkę”. Na początku sierpnia w kościele wykładamy plecaki i prosimy wiernych o zapełnienie ich różnymi rzeczami. Sami je też wyposażamy. Każdego roku rozdajemy tak około 200 wyprawek szkolnych. W bieżącym roku w Legionowie rozdaliśmy 73 wyprawki. Będziemy też je rozdawali w Parafii, w Wieliszewie, Błędostowie i w wielu innych miejscowości, gdzie są potrzebujące dzieci  – tak o akcji opowiada ks. Tomasz Chciałowski, Proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz Prezes Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus.

72 plecaki dla młodych legionowian rozdano w poniedziałek (21 sierpnia) podczas krótkiej uroczystości, zorganizowanej w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta - Sekretarz Danuta Szczepanik, Radny Miasta Jacek Zawada oraz Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Ewa Milner-Kochańska.

Jak miło widzieć uśmiech na waszych twarzach - kończąc spotkanie powiedział ks. Tomasz Chciałowski. W podziękowaniu od wdzięcznych dzieci i młodzieży ksiądz Proboszcz otrzymał laurki oraz kwiaty.

Wyprawki szkolne rozdaneKolażWyprawki szkolne rozdane