zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wystawa: Satyrą w Putina

18 listopada 2022
Laser-War, ul. Zegrzyńska 6, Legionowo
17:00
W piątek 18 listopada o godz. 17:00 w siedzibie firmy Laser-War w Legionowie przy ulicy Zegrzyńskiej 6 odbędzie się wyjątkowa wystawa i jednocześnie akcja charytatywna!

- Zapraszamy na wystawę antyputinowskich rysunków satyrycznych Marka Dąbrowskiego, która odbędzie się w naszych murach. Wystawa połączona będzie ze zbiórką żywności oraz pieniędzy na zakup tejże dla zwierząt z ukraińskiego Żytomierza. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji! W trakcie wystawy odbędą się laserowe zawody w laser tag drużyn (2-3 osobowych) o miano Walczących za UKRAINĘ! - obowiązują zapisy!

- czytamy w zaproszeniu do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, która łączy rozrywkę, sztukę i wolontariat.

Na drugim piętrze w budynku przy ulicy Zegrzyńskiej można będzie obejrzeć rysunki satyryczne autorstwa Marka Dąbrowskiego. Prace będzie można rezerwować i po zakończeniu wystawy trafią one do prywatnych rąk. Wszystkie środki uzyskane w ten sposób autor przeznacza na pomoc chorym ukraińskim zwierzętom z Żytomierza.

Na wystawę można również przynieść karmę dla zwierząt. Wolontariuszom szczególnie zależy na karmie dla szczeniąt, dla małych kotów oraz produkty dla zwierząt z problemami gastrycznymi.

- To trzecia taka akcja od czerwca tego roku, kiedy środki na zakup leków specjalnych, preparatów medycznych trafiają dla potrzebujących zwierząt z rejonu Żytomierza (zbiórki rejestrowane nr 2022/3697/OR i 2022/3226/KS) – mówi prezes komitetu społecznego tych zbiórek Dariusz Grodecki.

Będzie ona kontynuowana na terenie szkół do końca roku. Transport humanitarny planowany jest 28 grudnia br.

- To przeszło 20 prac w formacie A3, które dotykają tego co się dzieje za granicami naszego kraju. Każdy konflikt wojenny ma swoją historię opisaną rysunkami satyrycznymi. Dziś chciałbym dotknąć tematu Putina i walczyć ze złem za pomocą swojej sztuki, za pomocą śmiechu. Skąd ten pomysł? Z chęci wypowiedzi i i chęci pomocy. Serdecznie zapraszam na wystawę, będzie ona dostępna do 15 grudnia. Wpływy z zakupu grafik zostaną przekazane na lekarstwa dla zwierząt poszkodowanych przez wojnę i zostaną przekazane wolontariuszom, którzy zajmują się nimi w Żytomierzu – mówi artysta Marek Dąbrowski.

Grafika ukazująca karykaturę putina z zakrwawioną literą Z