zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

XVI Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

25 lipca 2021
kościół Świętego Ducha, Legionowo, ul. ks. J. Schabowskiego 2
16:30 - 18:00

Z przyjemnością podwójną - bo po spowodowanej epidemią przerwie - zapraszamy na kolejny, szesnasty już Legionowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Nie będzie to edycja wyjątkowa, bo dobra muzyka nie jest przecież wyjątkiem, a winna być normą; nie będzie to edycja przełomowa, bo spotkamy na koncertach tych artystów, których znamy już z edycji poprzednich, kiedy pokazali nam wielkość swego talentu; nie będzie to edycja zaskakująca, bo zaskakiwać mogą błahe reklamowe nowinki, a my trwamy wszak nieustannie przy swoim: sztuka jest wartością niesprowadzalną do innych i ze swej natury powołuje nas do świętości.

Tegoroczną edycję moglibyśmy nazwać skrótowo: organy w dobrym towarzystwie. Na każdym bowiem z siedmiu festiwalowych koncertów organy będą jak refren, jak powracający uporczywie motyw.

egoroczną edycję moglibyśmy nazwać skrótowo: organy w dobrym towarzystwie. Na każdym bowiem z siedmiu festiwalowych koncertów organy będą jak refren, jak powracający uporczywie motyw.

Wszystkie festiwalowe koncerty odbędą się w kościele Świętego Ducha w Legionowie, przy ul. ks. J. Schabowskiego 2.
Festiwal zainauguruje 25 lipca koncert z udziałem organów i skrzypiec. Organy ożywi muzyk z Dolnego Śląska Adam Klarecki, obecnie organista Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Towarzyszył mu będzie na skrzypcach Karol Lipiński-Brańka, również z wrocławskiej Akademii Muzycznej, debiutujący w 2007 roku na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Współpracuje z teatrami, gra zarówno klasyków, jak i utwory współczesne.

Kolejny koncert, 1 sierpnia, to brzmienia organów i trąbki. Na organach zagra Piotr Rojek, również syn Dolnego Śląska. Koncertuje w Europie i nagrywa płyty z muzyką różnych epok. Trąbką posłuży się Igor Cecocho, rodem z Białoruskiej Akademii Muzycznej w Mińsku. Gra na trąbkach współczesnych i historycznych. Z wyboru - wrocławianin i łodzianin.
Następne wydarzenie - 8 sierpnia - to zestawienie organów z rzadko spotykaną harfą. Na organach: Waldemar Krawiec, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, zainteresowany żywo śląską tradycją muzyczną, którą aktywnie bada i współtworzy Jest artystą upartym - aby zainstalować nowe organy w jednym ze śląskich kościołów - zagrał 30 charytatywnych koncertów; udało się. Harfą zajmie się Zuzanna Elsner, wykształcona przez wielu europejskiej sławy mistrzów absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej im. Chopina. Koncertuje jako solistka z wielu znakomitymi orkiestrami w całej Europie.

Tak oto wreszcie spotkamy się z żywą muzyką na żywo. Przez siedem niedziel w dwóch legionowskich świątyniach będziemy świętowali wgląd w sprawy wieczne przez okno uporządkowanych dźwięków. Wystarczy przyjść - zapraszamy!

25 lipca, godz. 16.30
kościół Świętego Ducha, Legionowo, ul. ks. J. Schabowskiego 2
Karol Lipiński-Brańka - skrzypce
Adam Klarecki - organy


1 sierpnia, godz. 19.00
kościół Świętego Ducha, Legionowo, ul. ks. J. Schabowskiego 2
Igor Cecocho - trąbka
Piotr Rojek - organy


8 sierpnia, godz. 19.00
kościół Świętego Ducha, Legionowo, ul. ks. J. Schabowskiego 2
Zuzanna Elster - harfa
Waldemar Krawiec - organy


15 sierpnia, godz. 16.30
kościół Świętego Ducha, Legionowo, ul. ks. J. Schabowskiego 2
Tytus Wojnowicz - obój
Jan Bokszczanin - organy


22 sierpnia, godz. 16.30
kościół Świętego Ducha, Legionowo, ul. ks. J. Schabowskiego 2
Anna Fabrello - sopran
Andrzej Szadejko - organy


29 sierpnia, godz. 16.30
kościół Świętego Ducha, Legionowo, ul. ks. J. Schabowskiego 2
Jakub Kotowicz - wibrafon
Józef Kotowicz - organy


5 września, godz. 19.00
kościół Świętego Ducha, Legionowo, ul. ks. J. Schabowskiego 2
Zespół wokalny JERYCHO
Witold Zalewski - organy

Herb miasta i Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej