zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu: uczestnicy podpisania umowy na dofinansowanie. W środku zastępca prezydenta miasta Piotr Zadrożny

Zdalna nauka będzie łatwiejsza

Data dodania: 1 lipca 2020
Legionowo otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzania zajęć online. Umowa w tej sprawie została podpisana wczoraj (30.06) przez zastępcę Prezydenta Miasta Piotra Zadrożnego. Sprzęt do szkół trafi na przełomie września i października.
Cofnij

Akcja możliwa jest dzięki środkom z UE. Do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

Oświata w dobie epidemii musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Na szczęście dzięki naszym skutecznym działaniom sprzęt trafił w ręce nauczycieli i uczniów tak, aby maksymalnie ułatwić im nauczanie on-line w minionym roku szkolnym. Nadal nie wiemy jak sytuacja z pandemią będzie wyglądała we wrześniu. Dlatego staramy się pozyskać jak najwięcej dodatkowego wyposażenia z różnych źródeł, tak aby na początku nowego roku szkolnego być gotowym na różne sytuacje. - mówi zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny.

Należy przypomnieć, że to już kolejne pozyskane środki zewnętrzne na ten cel. Wcześniej, pozyskaliśmy środki z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na kwotę ponad 86 tys. zł na sprzęt komputerowy. Dzięki temu zakupiono 100 laptopów poleasingowych z 12 miesięczną gwarancją.