zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Mężczyzna z wyciągniętą dłonią. Na niej rękawiczka i napis: Stop Covid-19

Zmiana w informowaniu o nałożeniu kwarantanny!

Data dodania: 19 października 2020
Od 19.10.2020 r. decyzje o nakładaniu kwarantanny będą przekazywane ustnie. Zostaje zniesiona forma pisemna.
Cofnij

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Legionowie od 19.10.2020 r. decyzje o nałożeniu kwarantanny przekazywane są ustnie. Decyzje w formie pisemnej nie będą wystawiane.

W aktualnym stanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zaistniała sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiająca doręczanie decyzji o nałożeniu kwarantanny na piśmie (...).

Sanepid informuje jednocześnie, że o odbywaniu kwarantanny należy informować telefonicznie. Odnosi się to szczególnie do osób pracujących, którzy po zakończeniu kwarantanny są obowiązani w terminie 3 dni od powrotu do pracy złożyć pisemne oświadczenie potwierdzające jej odbywanie. Tylko wtedy pracodawca wypłaci środki za świadczenie pracy za okres izolacji. Środki zostaną pomniejszone tak samo, jak jest to w przypadku zwolnienia lekarskiego.

Więcej szczegółów w załączniku poniżej.