zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

EKO Legionowo

 • KomunikatyCztery osoby - dwóch mężczyzn, dwie kobiety - trzymający narzędzia ogrodnicze i rośliny.

  Konkurs grantowy dla mieszkańców osiedli

  dodano: 15 kwietnia 2021
  Fundacja Banku Ochrony Środowiska ma przyjemność zaprosić mieszkańców polskich miast do udziału w VII edycji projektu grantowego Zielona Ławeczka.
 • EKO LegionowoPodlot (mały, młody ptak) na trawie.

  Nie ruszajmy podlotów

  dodano: 12 kwietnia 2021
  Zbliża się okres opuszczania gniazd przez młode ptaki i poznawania otaczającej ich rzeczywistości pod opieką rodziców (zjawisko to nasila się na przełomie maja i czerwca). Często jednak ludzie, kierując się według nich „dobrymi chęciami”, znalezione ptaszki zabierają z miejsca ich przebywania i uniemożliwiają im naukę samodzielnego życia.
 • EKO LegionowoNa zdjęciu budki lęgowe dla jerzyków.

  [Aktualizacja] Budki lęgowe

  dodano: 9 kwietnia 2021

  Legionowo dba o to, aby ptaków w mieście było jak najwięcej. Na początku okresu lęgowego w naszym mieście postanowiono wspomóc „naszych skrzydlatych mieszkańców” zakupując 140 budek lęgowych.

 • KomunikatyToń wodna, krople wody.

  „Moja Woda” 2.0 - weź 5000 zł i oszczędzaj wodę

  dodano: 1 kwietnia 2021

  W Światowy Dzień Wody, 22 marca 2021 r., Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia drugą odsłonę programu „Moja Woda”. Wnioski o dotacje do 5 tysięcy złotych na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe i roztopowe można składać do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

 • KomunikatyPaląca się łąka po zimie.

  Nie wypalaj traw!

  dodano: 16 marca 2021

  Wypalanie traw szkodzi - od lat alarmują ekolodzy, naukowcy, strażacy, a mimo to wiosną i jesienią każdego roku słyszymy o licznych pożarach łąk, pastwisk, nieużytków i trzcinowisk. Osoby wypalające trawy nie zdają sobie sprawy, że ich działanie może doprowadzić do gwałtownego pożaru, który przenosi się na lasy, zabudowania mieszkalne i gospodarcze.