zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyWażne

  Rząd znosi kolejne restrykcje - III etap

  dodano: 13 maja 2020

  Wkraczamy w trzeci zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. To jednak nie koniec. Od 25 maja możliwe będą bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystów i uczniów ósmych klas. Rząd chce także umożliwić  opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych.

 • KomunikatyLogo: Program Wsparcia Doraźnego NIW CRSO

  Rusza nabór wniosków na dofinansowanie z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19

  dodano: 13 maja 2020

  Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego 12 maja 2020 r. uruchamia nabór wniosków na dofinansowanie działalności organizacji pozarządowych z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19.

 • KomunikatyGrafika z napisem: Komunikat

  Co organizacje pozarządowe zyskały dzięki Tarczy Antykryzysowej?

  dodano: 13 maja 2020
  Jesteś organizacją pozarządową i potrzebujesz wsparcia w realizacji celów statutowych? Te rozwiązania są dla Ciebie!
 • KORONAWIRUSWażne

  Legionowski Pakiet Pomocowy - wykaz

  dodano: 8 maja 2020

  W związku z pandemią COVID-19 przedstawiamy szczególne formy pomocy dla mieszkańców i przedsiębiorców z terenu Legionowa. Legionowski Pakiet Pomocowy (LPP) to element programu pomocy, wsparcia i ułatwień w czasie obecnego kryzysu.

 • KomunikatyLogo PUP oraz herby miast z powiatu legionowskiego. Grafika do art. Pomoc dla przedsiębiorców - ankieta/zgłoszenie na konferencję on-line źródło: powiat legionowski

  Pomoc dla przedsiębiorców - ankieta/zgłoszenie na konferencję on-line

  dodano: 8 maja 2020

  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Urzędami Gmin: Legionowo, Wieliszew, Serock, Nieporęt i Jabłonna zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety na temat Państwa działalności.

 • EdukacjaNa zdjęciu widać dłoń dziecka, która układa klocki

  Powrót do bezpiecznego żłobka i przedszkoli

  dodano: 7 maja 2020
  Trwają intensywne prace nad przywróceniem działalności miejskich przedszkoli i żłobka. Warunkiem ich otwarcia jest skompletowanie kadry i dostosowanie się do reżimu sanitarnego narzuconego odrębnymi przepisami. Dyrektorzy placówek zwrócili się do Sanepidu i Kuratorium Oświaty o doprecyzowanie wytycznych sanitarnych i organizacyjnych. Priorytetem jest bezpieczeństwo maluchów i personelu.
 • KulturaWażne

  Wkrótce otwarcie instytucji kultury, placówek sportowych i bibliotek

  dodano: 6 maja 2020

  Instytucje kultury, placówki sportowe i biblioteki powoli przygotowują się do otwarcia. Trwają konsultacje z sanepidem na temat wymaganych przez ministerstwo procedur bezpieczeństwa.

 • KORONAWIRUSKobieta wznosząca kciuki do góry

  Legionowski Pakiet Pomocowy dla Przedsiębiorców

  dodano: 5 maja 2020

  Rada miasta na ostatniej sesji (29.04) przyjęła uchwały skierowane dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, które najbardziej potrzebują wsparcia. Legionowski Pakiet Pomocowy dla Przedsiębiorców (LPPP) to element większego programu pomocy w czasie kryzysu przygotowany przez Urząd Miasta dla mieszkańców.

 • KORONAWIRUSZdjęcie ratusza, po prawej stronie zdjęcia wykrzyknik na czerwonym tle

  6 maja otwieramy Biuro Obsługi Klienta

  dodano: 4 maja 2020

  Jako pierwsi w powiecie legionowskim otwieramy się ponownie na bezpośrednią obsługę mieszkańców Legionowa od środy (6 maja) z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Otwarcie Biura Obsługi Klienta nie wynika ze zmiany przepisów, a dbałości o Legionowian. Gorąco zachęcamy jednak, aby wszelkie sprawy, których charakter na to pozwala, dokonywać elektronicznie, bądź telefonicznie.

 • EdukacjaWażne

  Funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i Żłobka Miejskiego

  dodano: 4 maja 2020

  Szanowni Państwo,

  Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i Żłobka Miejskiego w Legionowie.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Funkcjonowanie PSZOK - od 2 maja

  dodano: 1 maja 2020

  2 maja 2020 r. (w sobotę) ponownie zostanie uruchomiony dla mieszkańców Legionowa Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

 • EdukacjaNa zdjęciu dziecko w masce, źródło: MRPiPS

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy

  dodano: 30 kwietnia 2020

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługujący rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje wydłużony do 24 maja. Przysługuje on również w przypadku niemożności sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

 • EdukacjaŻłobek Miejski

  Rodzice zwolnieni z opłaty

  dodano: 29 kwietnia 2020

  Z powodu pandemii COVID-19 została zawieszona działalność Żłobka Miejskiego Miejskiego Motylkowy Świat w Legionowie. Dzisiaj, tj. 29 kwietnia Rada Miasta Legionowo przegłosowała 100% zwolnienie z opłaty stałej dla rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki za miesiąc kwiecień.
   

 • KORONAWIRUSWażne

  Rząd znosi kolejne restrykcje

  dodano: 29 kwietnia 2020

  Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Rząd wprowadza także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Które z nich będą mogły zostać otwarte w pierwszej kolejności mają jednak decydować samorządy. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?

   

 • Komunikacja

  Punkt Obsługi Pasażera czynny od 5 maja

  dodano: 28 kwietnia 2020

  5 maja br. Zarząd Transportu Miejskiego przywróci pracę Punktu Obsługi Pasażerów w Legionowie. Będzie on czynny według wcześniejszego ustalonego harmonogramu pracy.

 • SamorządoweGrafika przedstawiająca różne formy wsparcia / Powiat legionowski

  Nabór wniosków w PUP w ramach Tarczy Antykryzysowej

  dodano: 27 kwietnia 2020

  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie ogłasza nabór wniosków od dnia 28 kwietnia 2020 r. do dnia 11 maja 2020 r.

 • KomunikatyWażne

  Targowisko Miejskie w Legionowie - nowe zasady bezpieczeństwa

  dodano: 27 kwietnia 2020

  Przekazujemy informacje KZB Legionowo Sp. z o.o. dotyczące otwarcia targowiska miejskiego.

 • KORONAWIRUSBiznesman z kciukiem zwróconym do góry

  Legionowski Pakiet Pomocowy zapewni dodatkowe wsparcie

  dodano: 24 kwietnia 2020

  Powiększyła się liczba projektów uchwał, które zostaną przedstawione radnym Rady Miasta Legionowo na najbliższej sesji (29.04), a koncentrują się na zwalczaniu efektów kryzysu spowodowanego pandemią. Objęcie wsparciem szerszego grona podmiotów ma za zadanie jak najskuteczniejszą pomoc zarówno organizacjom pozarządowym jak i przedsiębiorcom, w tym z branży medycznej.

 • KomunikatyGrafika: maseczki dla seniora

  Komunikat organizacyjny - Maseczki dla Seniora

  dodano: 22 kwietnia 2020

  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem z Państwa strony chcielibyśmy przekazać kilka bardzo ważnych informacji organizacyjnych dotyczących trwającej akcji Maseczki dla Seniora.

 • KORONAWIRUSWażne

  Funkcjonowanie urzędu bez zmian

  dodano: 22 kwietnia 2020

  Już od dziś (22.04) obowiązują nowe przepisy rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rząd doprecyzował w nich, między innymi, co należy rozumieć przez „zadania niezbędne”, które muszą być wykonywane przez jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki przemyślanej strategii realizowania obsługi klienta oraz stosowania najwyższych standardów bezpieczeństwa w dobie pandemii Urząd Miasta Legionowo od dawna realizuje wskazane w dokumencie premiera zalecenia.