zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyWolontariusz z zakupami. Wolontariusz rozmawiający przez telefon.

  Program "Wspieraj Seniora" przedłużony na I kwartał 2021 r.

  dodano: 18 stycznia 2021
  W związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedłuża realizację programu „Wspieraj Seniora” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, na I kwartał 2021 r. z ewentualną możliwością wydłużenia jego realizacji o kolejne miesiące, w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.
 • ZdrowieNa zdjęciukobieta dokonująca zaszczepienia seniorki.

  Legionowo pomoże w transporcie seniorów

  dodano: 14 stycznia 2021

  Od dziś (15.01) rozpoczyna się rejestracja chętnych do zaszczepienia seniorów, którzy ukończyli lub ukończą w 2021 r. 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie). Rejestracja potrwa do 21 stycznia 2021 r. 25 stycznia 2021 r. rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych seniorów.

  Miasto pomoże w transporcie seniorów na szczepienia.

 • EdukacjaNa zdjęciu uczeń w maseczce czytający książkę na tle klasy.

  Część uczniów wraca do szkół

  dodano: 13 stycznia 2021

  W związku z powrotem do szkół dzieci z klas I-III odbyło się spotkanie on-line zastępcy prezydenta miasta Piotra Zadrożnego z dyrektorami publicznych placówek oświatowych oraz pracownikami wydziału edukacji. W poniedziałek (18.01) do szkół wróci około 1800 uczniów z 80 oddziałów.

 • ZdrowieNa zdjęciu ramię, w które wkłuwana jest strzykawka z igłą.

  Szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia

  dodano: 12 stycznia 2021

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Do tej pory zostało wykonanych już ponad 220 tys. szczepień.

 • ZdrowieNa zdjęciu twarz mężczyzny w maseczce.

  Etap odpowiedzialności przedłużony

  dodano: 12 stycznia 2021

  Administracja rządowa poinformowała o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Przedstawiamy przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia wytyczne oraz harmonogram testowania nauczycieli.

 • NGOBiurko z dwoma laptopami, przy nim dwie pracujące osoby.

  Oferta stowarzyszenia BORIS

  dodano: 7 stycznia 2021

  Stowarzyszenie BORIS informuje organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu legionowskiego o możliwości skorzystania ze wsparcia tarczy antykryzysowej COVID-19. Wsparcie dotyczy organizacji, które jeszcze nie skorzystały z pomocy. Jako Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej stowarzyszenie chętnie pomoże zainteresowanym w sprawdzeniu czy mogą skorzystać oraz pomoże w wypełnieniu wniosku.

 • ZdrowieGrafika promująca akcję #szczepimysię

  Mapa punktów szczepień

  dodano: 7 stycznia 2021

  Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. Na terenie Legionowa jest obecnie pięć punktów szczepień.

 • KomunikatyNa zdjęciu stragan z warzywami

  Brak opłaty targowej na targowisku i na terenie całego miasta

  dodano: 5 stycznia 2021

  Urząd Miasta Legionowo informuje, że zgodnie z art. 1 pkt 38 ustawy z dnia 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r., poz. 2255)

 • KORONAWIRUSTelefon stacjonarny oraz słuchawki. Źródło zdjęcia: gov.pl

  989 - infolinia na temat COVID-19

  dodano: 31 grudnia 2020

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia od kilkuset do kilkunastu tysięcy połączeń dziennie odbierają konsultanci pracujący na infolinii dotyczącej szczepionek przeciwko COVID-19. Z każdym dniem dzwoniących przybywa. O co pytają? Poniżej przedstawiamy zestaw najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

 • SamorządoweNa zdjęciu od lewej Roman Smogorzewski prezydent miasta, dalej komendant Radosław Parapura. Na drugim planie samochód, na jego masce przekazywane sprzęty.

  Miasto wspiera strażaków

  dodano: 30 grudnia 2020

  Urząd Miasta wsparł w miniony wtorek (29.12) Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej przekazując artykuły niezbędne do działań w trakcie pandemii. W ręce strażaków trafiły kombinezony ochrony biologicznej, kompresy, opaski, opatrunki, maski FPP2, termometry, stetoskop, pulsoksymetr i ciśnieniomierz.

 • ZdrowieNa zdjęciu Punkt Pobrań Drive-Thru/fot. Portal samorządowy

  [Aktualizacja] Mobilny Punkt Pobrań Drive-Thru w Legionowie

  dodano: 18 grudnia 2020

  [Aktualizacja] Firma Diagnostyka Sp. z o.o. poinformowała, że punkt pobrań przy ul. Szwajcarskiej nie będzie już świadczył swoich usług. Cały czas jest dostępny punkt firmy Corten Medic, który działa przy zbiegu ulic Jana III Sobieskiego oraz Jerzego Siwińskiego (droga wewnętrzna).

 • ZdrowieNa grafice napis: dodatkowe zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności

  Kwarantanna narodowa

  dodano: 17 grudnia 2020

  Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczniemy proces szczepień, musimy być szczególnie ostrożni i odpowiedzialni. Do 17 stycznia 2021 r. administracja rządowa przedłuża etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadza dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra – to niektóre z nich. Sprawdź, jakie zmiany czekają nas po świętach.

 • KomunikatyKatedra Transportu - Badanie ankietowe. Na zdjęciu kobieta w maseczce stoi na przystanku przy autobusie.

  Badanie mobilności mieszkańców wybranych krajów europejskich

  dodano: 14 grudnia 2020
  Pracownicy dydaktyczni Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, University of Žilina, The Institute of Technology and Business in České Budějovice, University of Ljubljana oraz University of Zagreb, prowadzą międzynarodowe badania naukowe, obejmujące Polskę, Czechy, Słowację, Chorwację i Słowenię. Tematem badań są zmiany mobilności mieszkańców, po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.
 • ZdrowieMężczyzna siedzący przed laptopem i patrzący w kierunku okna.

  Oświadczenie dot. kwarantanny i izolacji – kiedy muszę o nim pamiętać?

  dodano: 11 grudnia 2020

  Osoby, które są ubezpieczone, a przebywają na kwarantannie lub w izolacji (także domowej), mają prawo do świadczeń chorobowych. Zasadniczo, żeby otrzymać świadczenie, nie ma potrzeby składania oświadczenia. Jednak od tej zasady są wyjątki. Wyjaśniamy jakie.

 • SeniorzySenior i osoba w kombinezonie ochronnym.

  Wojsko połączy na święta

  dodano: 10 grudnia 2020
  Żołnierze Wojska Polskiego w okresie przedświątecznym, od 21 do 24 grudnia br. zorganizują wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz kombatantami, a ich rodzinami i bliskimi.
 • ZdrowieNa zdjęciu osoba pisząca na klawiaturze laptopa.

  Koronawirus - najczęściej zadawane pytania

  dodano: 10 grudnia 2020

  Wiele wątpliwości i setki pytań, na które potrzebujemy odpowiedzi. Co zrobić, jeśli miałem kontakt z osobą, która ma koronawirusa? Co to znaczy bliski kontakt? Problematyczny wynik testu na COVID-19 – co dalej? Odpowiedzi na te i ponad 300 innych pytań znajdziesz na gov.pl/koronawirus. Internet daje też możliwość załatwienia wielu spraw zdalnie. W sieci możesz sprawdzić np. wynik testu na COVD-19, zgłosić informację o kontakcie z zakażonym. Zatem zamiast dzwonić, działaj online. Będzie łatwiej i – co bardzo ważne – nadal bezpiecznie, bo bez wychodzenia z domu.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  PSSE: Wprowadzono system SEPIS

  dodano: 9 grudnia 2020
  PSSE w Legionowie informuje, że w związku z wprowadzeniem systemu SEPIS (System Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej) wszystkie sprawy związane z COVID-19 należy zgłaszać:
 • ZdrowieWykonywanie zastrzyku w ramię.

  Program Szczepień Przeciw COVID-19 - konsultacje ministerstwa zdrowia

  dodano: 8 grudnia 2020

  Rząd ogłosił projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać osoby dorosłe oraz dzieci w wieku od 12 lat. Do 12 grudnia każdy może zgłosić swoje uwagi do projektu. Z kolei 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię.

 • ZdrowieGrafika promująca wsparcie psychologiczne on-line z napisem: Wsparcie i anonimowość - Skorzystaj z pomocy - Darmowa rejestracja.

  Wspracie psychologiczne dla mieszkańców Mazowsza

  dodano: 7 grudnia 2020

  Fundacja ADRA Polska i należący do niej portal Grupawsparcia.pl wraz z partnerem akcji Fundacją PZU serdecznie zapraszają mieszkańców województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w grupach wsparcia on-line, w celu zadbania o swoją kondycję psychiczną i dobre samopoczucie.

 • ZdrowieNa zdjęciu twarz mężczyzny w maseczce.

  Etap odpowiedzialności

  dodano: 30 listopada 2020

  Od soboty, 28 listopada administracja rządowa wprowadziła nowe zasady i ograniczenia. W ścisłym reżimie sanitarnym będą  funkcjonowały sklepy oraz usługi w galeriach i parkach handlowych. Dopuszczono funkcjonowanie bibliotek. W wigilię, 24 grudnia, zrezygnowano z godzin dla seniora.