zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • Inwestycje

  Legionowo jedną z najmniej zadłużonych gmin

  dodano: 16 lipca 2018

  W opublikowanym niedawno raporcie Ministerstwa Finansów, pośród 2478 gmin w Polsce Legionowo znalazło się na bardzo odległej, 1885 pozycji pod względem zadłużenia.

 • Inwestycje

  Postępy prac na pływalni

  dodano: 5 lipca 2018

  Basen przy Szkole Podstawowej nr 8 rośnie w oczach. W poniedziałek (25.06) postępowi prac przyglądał się prezydent miasta oraz prezes i rada nadzorcza spółki KZB Legionowo, inwestora budowy basenu. 

 • Inwestycje

  Dwa boiska na os. Sobieskiego

  dodano: 27 czerwca 2018

  Rozpoczęła się budowa dwóch boisk na os. Sobieskiego, na tyłach „Faktorii”. Całkowity koszt inwestycji to 765 tys. zł, a boiska mają być gotowe pod koniec wakacji.

 • InwestycjeKonsultacje społeczne dot. przepraw przez tory kolejowe

  Konsultacje społeczne dot. przepraw przez tory kolejowe

  dodano: 23 maja 2018

  Szanowni Państwo, informujemy o zmianie terminu konsultacji społecznych dotyczących przepraw przez tory kolejowe. Z proponowanymi rozwiązaniami można zapoznać się w poniższych linkach:

 • Inwestycje

  Legionowo pierwsze w Polsce

  dodano: 27 kwietnia 2018

  Legionowo najlepszy miastem w Polsce. Prezydent Roman Smogorzewski odebrał nagrodę wczoraj (27.04) podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie. Organizatorzy plebiscytu Gospodarny Samorząd wybrali pięć najlepszych samorządów spośród blisko 2800 jednostek w kraju.

 • InwestycjeLegionowo przystanek/Fot.: nczas.com

  Rusza budowa pochylni

  dodano: 18 kwietnia 2018

  9 kwietnia podpisano umowę na rozbudowę przejścia podziemnego na stacji PKP Legionowo Przystanek. Wykonaniem dwóch pochylni zajmie się firma „Technika i Systemy Polska Przemysław Kania” z Michałowa Reginowa.

 • Inwestycje

  Nowy peron na Piaskach

  dodano: 13 kwietnia 2018

  Ruszyły prace przy renowacji peronu na stacji PKP Legionowo Piaski. Inwestycja została podzielona na dwa etapy, aby przebudowa była jak najmniej dotkliwa dla podróżnych.