zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Plakat do konkursu, który zakłada przygotowanie dowolną techniką plakatu, który ma informować o zachowaniu ostrożności podczas jazdy rowerem. Termin nadsyłania prac do 12 października.

Bezpieczeństwo na drodze – to się opłaca!

Data dodania: 29 września 2020

Jesień to czas, który kojarzy nam się z powrotem do szkoły. W związku z tym jest to również okres kiedy dzieci i młodzież chętnie podróżują do szkoły rowerami lub hulajnogą. Ich bezpieczeństwo na drodze jest dla władz miasta ogromnie ważne, dlatego we współpracy ze Strażą Miejską i Komendą Powiatową Policji w Legionowie organizują akcję „Bezpieczeństwo na drodze”.

Cofnij

Akcja składa się z kilku elementów. Pierwszym są dwa konkursy: plastyczny (dla dzieci i młodzieży w klasach 1-3 i 4-8) oraz filmowy (dla klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych). Ich głównym celem jest promowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz aktywnego stylu życia.

  • Konkurs plastyczny zakłada przygotowanie dowolną techniką plakatu, który ma informować o zachowaniu ostrożności podczas jazdy rowerem.
  • Drugi konkurs zakłada przygotowanie krótkich filmików przedstawiających ewolucje na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach na legionowskim skateparku.

W obu konkursach organizatorzy przewidzieli bardzo atrakcyjne nagrody, jak np. elektryczne hulajnogi i deskorolki oraz rowery. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursach zachęcamy do przeczytania regulaminu załączonego pod tym artykułem.

Drugim elementem projektu jest przygotowanie filmików instruktażowych we współpracy z Komendą Powiatową Policji i Sklepem Rowerowym DAX, które pokażą jak właściwie zachowywać się na drodze oraz jak przygotować rower przed zimą. Filmiki te będą udostępniane w serwisie YouTube

Dodatkowo miasto ma w planach wydanie map ścieżek rowerowych znajdujących się na terenie gminy. Dzięki nim mieszkańcy będą mieli wiedzę, gdzie najbezpieczniej mogą poruszać się na swoich dwóch kółkach (i nie tylko). Wartym zauważenia jest fakt, iż Legionowo jest liderem projektów zakładających budowę 90,77 km ścieżek w całym powiecie legionowskim oraz poza jego granicami:

  • Projekt „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew”,
  • Projekt „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez budowę systemu dróg rowerowych na terenie Gminy Legionowo – etap II”.
Plakat do konkursu, który zakłada przygotowanie krótkich filmików przedstawiających ewolucje na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach w legionowskim skateparku. Termin nadsyłania prac do 12 października.