zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Projekt EDU - ARCTIC: 100 pytań do polarnika

Data dodania: 02 marca 2018
Zajęcia w ramach projektu

Wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 9 AKADEMIA PRZYGODY wzieli udział w " mroźnej przygodzie". 19 lutego o godz. 9.00 odbyła się mroźna lekcja on-line z Arktyki pt. „100 pytań do polarnika”. Była to część projektu EDU-ARCTIC koordynowanego przez Instytut Geofizyki PAN, adresowana do dzieci i nauczycieli ze szkół europejskich.

Podczas internetowego połączenia, uczestnicy ekspedycji Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie, opowiadali o tym, jak wygląda życie i praca na Stacji. Arktyka to rejon wciąż trudno dostępny i tajemniczy, badania polarne są niezwykle interesujące.   

Poprzez bliski kontakt, konkursy i projekty badacze naukowcy pragną zainteresować dzieci i młodzież przyrodą i nauką. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z wielu szkół z całej Polski. Wszyscy mieli masę pytań do naukowców.

Dotyczyły one nie tylko zagadnień związanych z badaniami polarników, ale również zwykłego życia naszych badaczy choć w niecodziennych mroźnych warunkach. W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyły także przedszkolaki z gr. V Przedszkola Miejskiego nr 9.   

Rozmowa na temat polarnego lata nasunęła Majce pytanie; „czy polarnicy opalają się w słoneczne dni?”. Natomiast Marta była ciekawa „jak szybko topnieją lodowce?". Inne ciekawskie dzieciaki pytały o to, co polarnicy robią w czasie wolnym, jakie zwierzęta spotykają na dalekiej północy, jaka była tam najniższa temperatura, jak daleko jest od Stacji do bieguna i jak często odwiedza ich Mikołaj, bo przecież ma blisko?. Przez godzinę naukowcy z radością odpowiadali na pytania młodych, dociekliwych ludzi. Spotkanie wywołało ogromny entuzjazm wśród wszystkich uczestników, możliwość bezpośredniego kontaktu z polarnikami była niezwykłym przeżyciem. Część dzieci marzy teraz o tym, aby       w przyszłości zostać polarnikiem(…)

Już teraz prowadzą przecież własne badania i eksperymenty „naukowe”  w ramach realizowanej w przedszkolu koncepcji edukacji przygodą. A  zupełnie niedługo – w maju zaprosimy wszystkich entuzjastów eksperymentowania na kolejny –  IX Festiwal Nauki!

źródło: Przedszkole Miejskie Nr 9

Na monitorze nazwa projektu
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie