zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Rewitalizacja

to ostatnio bardzo popularne i często używane hasło. Niestety, w wielu przypadkach jest ono stosowane błędnie. Ważne jest zatem właściwe zdefiniowanie pojęcia rewitalizacji i określenie czego tak naprawdę ona dotyczy.

Na przygotowanie nowego Lokalnego Programu Rewitalizacji miasto Legionowo pozyskało dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna, z którego sfinansowane zostały m.in. warsztaty dla mieszkańców mające na celu wspólne wypracowanie zapisów Programu.

Zespół ds. Rewitalizacji

 1. Anna Brzezińska

 2. Erazm Domański

 3. Rafał Florczyk – Przewodniczący

 4. Elżbieta Głos

 5. Jacek Jóźwiak – Zastępca Przewodniczącego

 6. Anna Łaniewska

 7. Robert Nowiński

 8. Artur Pawłowski

 9. Tamara Stasiak

 10. Patrycja Wolińska

W skład zespołu wchodzą: przedstawiciele prezydenta miasta,  mieszkańców, przedsiębiorców i NGO.

Po kliknięciu w okładkę pojawi się Uchwała dot. Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Legionowo do roku 2023. (link)


Informacja ws. prawa pierwokupu – Urząd Miasta Legionowo wydaje zaświadczenia dot. prawa pierwokupu nieruchomości położonych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Wypełniony wniosek (wniosek dostępny jest w Referacie Strategii i Funduszy Zewnętrznych pok. 3.23, 3.24 lub do pobrania w wersji elektronicznej - plik pdf. 70,1 KB ), wraz z pokwitowaniem wniesienia opłaty skarbowej należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta.

 • ZdrowieWózek inwalidzki

  Zmiana lokalizacji wypożyczalni sprzętu

  dodano: 07 lipca 2020

  Uprzejmie informujemy, że od 13 lipca Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjno-wspomagającego oraz Miejsce Opieki Wytchnieniowej utworzone w ramach realizowanego przez Urząd Miasta Legionowo projektu pn. "Współpraca- Integracja-Pomoc" zostały przeniesione do DPD Areny Legionowo, ul. Bolesława Chrobrego 50 B.

 • RewitalizacjaOgłoszenie

  Informacje po XIV posiedzeniu Zespołu ds. Rewitalizacji

  dodano: 04 marca 2020

  Czternaste posiedzenie Zespołu ds. Rewitalizacji odbyło się 4 marca 2020 r. o godz. 11.00 w sali 3.44 Urzędu Miasta Legionowo.

 • KomunikatyOgłoszenia

  Czternaste posiedzenie Zespołu ds. Rewitalizacji

  dodano: 27 lutego 2020

  Czternaste posiedzenie Zespołu ds. Rewitalizacji odbędzie się 4 marca 2020 r. o godz. 11.00 w sali 3.44 Urzędu Miasta Legionowo.

 • RewitalizacjaUrząd

  Informacje po XIII posiedzeniu Zespołu ds. Rewitalizacji

  dodano: 11 grudnia 2019

  Trzynaste posiedzenie Zespołu ds. Rewitalizacji odbyło się 4 grudnia 2019 r. o godz. 11.00 w sali 3.44 Urzędu Miasta Legionowo.

 • KomunikatyOgłoszenia

  XIII posiedzenie Zespołu ds. Rewitalizacji

  dodano: 28 listopada 2019
  Trzynaste posiedzenie Zespołu ds. Rewitalizacji odbędzie się 4 grudnia 2019 r. o godz. 11.00 w sali 3.44 Urzędu Miasta Legionowo.
 • RewitalizacjaRewitalizacja – dotychczasowe efekty

  Rewitalizacja – dotychczasowe efekty

  dodano: 03 września 2019

  Rewitalizacja, czyli proces przywracania do właściwego funkcjonowania problematycznych obszarów w mieście, prowadzona jest w Legionowie na podstawie Lokalnego Programu Rewitalizacji uchwalonego w 2017 r. Program zawiera zarówno projekty infrastrukturalne, jak i też tzw. projekty „miękkie” np. programy aktywizacji zawodowej. Warto wspomnieć, co do tej pory udało się zrealizować w ramach projektów rewitalizacyjnych w naszym mieście.