zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Rewitalizacja

to ostatnio bardzo popularne i często używane hasło. Niestety, w wielu przypadkach jest ono stosowane błędnie. Ważne jest zatem właściwe zdefiniowanie pojęcia rewitalizacji i określenie czego tak naprawdę ona dotyczy.

Na przygotowanie nowego Lokalnego Programu Rewitalizacji miasto Legionowo pozyskało dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna, z którego sfinansowane zostały m.in. warsztaty dla mieszkańców mające na celu wspólne wypracowanie zapisów Programu.

Zespół ds. Rewitalizacji

 1. Anna Brzezińska

 2. Erazm Domański

 3. Rafał Florczyk – Przewodniczący

 4. Elżbieta Głos

 5. Jacek Jóźwiak – Zastępca Przewodniczącego

 6. Robert Nowiński

 7. Tamara Stasiak

 8. Tadeusz Szulc

 9. Danuta Ulkie

 10. Patrycja Wolińska

W skład zespołu wchodzą: przedstawiciele prezydenta miasta,  mieszkańców, przedsiębiorców i NGO.

Po kliknięciu w okładkę pojawi się Uchwała dot. Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Legionowo do roku 2023. (link)


Informacja ws. prawa pierwokupu – Urząd Miasta Legionowo wydaje zaświadczenia dot. prawa pierwokupu nieruchomości położonych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Wypełniony wniosek (wniosek dostępny jest w Referacie Strategii i Funduszy Zewnętrznych pok. 3.23, 3.24 lub do pobrania w wersji elektronicznej - plik pdf. 70,1 KB ), wraz z pokwitowaniem wniesienia opłaty skarbowej należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta.

 • RewitalizacjaZakończenie akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości”

  Zakończenie akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości”

  Data dodania: 14 listopada 2018

  Uroczyste sadzenie głogów w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości” rozpoczęło drugi dzień obchodów Święta Niepodległości w Legionowie (12.11). Nasadzenia miały miejsce w Parku Zdrowia.

  więcej
 • RewitalizacjaO rewitalizacji w Roczniku Legionowskim

  O rewitalizacji w Roczniku Legionowskim

  Data dodania: 13 listopada 2018

  11 listopada odbyła się promocja nowego Rocznika Legionowskiego. Na łamach XI tomu ukazał się tekst autorstwa Przewodniczącego Zespołu ds. Rewitalizacji, przybliżający zaplanowany w Legionowie proces rewitalizacji obszarów zdegradowanych.

  więcej
 • EKO Legionowo

  100 drzew na 100-lecie Niepodległości

  Data dodania: 13 listopada 2018

  Tuż przed rozpoczęciem Festiwalu Gęsiny zakończyła się akcja sadzenia 100 drzew na 100-lecie odzyskania Niepodległości, zainicjowana przez legionowski Zespół ds. rewitalizacji. Ostatnie drzewa zasadzono w Parku Zdrowia.

  więcej
 • RewitalizacjaOgłoszenie

  Informacje po siódmym posiedzeniu Zespołu ds. Rewitalizacji

  Data dodania: 30 października 2018

  W środę (17 października 2018 r.) w Urzędzie Miasta Legionowo odbyło się siódme posiedzenie Zespołu ds. Rewitalizacji.

  więcej
 • EKO Legionowo100 drzew na 100-lecie Niepodległości

  100 drzew na 100-lecie Niepodległości

  Data dodania: 17 października 2018

  Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości z inicjatywy Prezydenta Miasta Romana Smogorzewskiego w różnych miejscach Legionowa zostały posadzone drzewa. - To drzewka pamięci, które symbolizują właśnie tych wszystkich żołnierzy, te wszystkie jednostki w których żołnierze polegli – powiedział gen. dyw. rez. Piotr Czerwiński. W akcji wzięli udział Zastępca Prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny, legionowscy radni oraz Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Legionowie Adam Nadworski.

  więcej
 • EdukacjaSpacer historyczny po obszarze rewitalizacji – relacja

  Spacer historyczny po obszarze rewitalizacji – relacja

  Data dodania: 11 października 2018

  Rewitalizacja na terenie Legionowa to niezwykle ciekawy temat. Dlatego też, 6 października w godzinach 11.00-12.30 odbył się spacer po obszarze rewitalizacji. Spacer obejmował historyczny zalążek Legionowa – dawny Gucin.

  więcej
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie