zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Ochrona powietrza

W dziale „Ochrona powietrza” znajdują się informacje na temat powietrza w Legionowie oraz działaniach prowadzących do poprawy jego jakości.

Kontakt: Marcin Galoch - Pełnomocnik prezydenta ds. jakości powietrza i gospodarki niskoemisyjnej
e- mail: marcin.galoch@um.legionowo.pl tel: 22 766 40 66, 22 766 50 65
Facebook: nietrujdajoddychac

Działania podejmowane przez władze miasta w celu poprawy jakości powietrza:

 • Ochrona powietrzaPlakat kampanii - nie truj daj oddychać

  Program wymiany pieców

  dodano: 06 marca 2017
  Od 19 listopada 2015 roku obowiązuje w Legionowie uchwała rady miasta o dofinansowaniu z budżetu gminy wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Przez pierwszy rok z programu skorzystały 92 osoby uzyskując dotacje w łącznej wysokości 695 tys. złotych.
  więcej
 • Ochrona powietrzaKontrole nieruchomości przeprowadzane są przez Straż Miejską dotyczące spalania odpadów.

  Kontrole

  dodano: 06 marca 2017

  Zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska Straż Miejska posiada uprawnienia do kontroli indywidualnych pieców. W przypadku stwierdzenia spalania odpadów właściciel budynku podlega karze aresztu lub grzywny. Osoby utrudniające dokonanie kontroli zgodnie z Kodeksem karnym podlegają karze pozbawienia wolności. W każdym sezonie grzewczym przeprowadzanych jest kilkaset kontroli.

  więcej
 • Ochrona powietrzaUlotka o aplikacji

  Informacje o jakości powietrza

  dodano: 14 czerwca 2017

  Na stronie internatowej miasta podawane są informacje o bieżącej jakości powietrza, ostrzeżenia dotyczące przekroczeń poziomów zanieczyszczeń oraz instrukcje dotyczące zachowania w czasie obowiązywania ostrzeżeń o nadmiernym zanieczyszczeniu.

  Przekazywana jest też informacja o aplikacji na smartfony informującej o aktualnym zanieczyszczeniu powietrza.

  więcej
 • Ochrona powietrzaUlotka dot. wysokich zanieczyszczeń

  Prognozy zanieczyszczeń

  dodano: 14 czerwca 2017

  Na stronie internetowej miasta dostępne są informacje o prognozowanej na najbliższe 2-3 dni jakości powietrza.

  Przygotowywana jest aplikacja umożliwiająca przekazywanie mieszkańcom prognoz zanieczyszczenia powietrza w Legionowie.

  więcej
 • Ochrona powietrza

  Czyszczenie ulic

  dodano: 14 czerwca 2017

  Wpływ na jakość powietrza, przede wszystkim na ilość zanieczyszczeń pyłowych (w Legionowie położonym na piaszczystych wydmach szczególnie częste) ma częstotliwość czyszczenia ulic na mokro.

  więcej
 • KomunikatyPiktogram: Wspólnota

  Termomodernizacja

  dodano: 17 czerwca 2017

  Wszystkie gminne obiekty oświatowe i większość pozostałych została poddana termomodernizacji polegającej na wymianie ogrzewania na ekologiczne, ociepleniu ścian i stropów oraz wymianie okien.

  więcej
 • Ochrona powietrzaUlotka dot. badania kamerą termowizyjną

  Badania termowizyjne

  dodano: 18 czerwca 2017

  Począwszy od stycznia 2016 roku prowadzane są badania kamerą termowizyjną budynków mieszkalnych. Badanie umożliwia ocenę, które elementy budynku wymagają termomodernizacji.

  Dotychczas wykonano 130 takich badań, program jest kontynuowany.

  więcej