zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowieGrafika promująca aplikację mObywatel

  Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel

  dodano: 24 czerwca 2021

  W aplikacji mObywatel znajdziecie już Unijny Certyfikat COVID (UCC), który umożliwi swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej.

 • ZdrowieMoment wykonywania szczepienia.

  Szczepimy się!

  dodano: 22 czerwca 2021

  Wprawdzie liczba zakażeń koronawirusem spada, ale zagrożenie nie znikło i jedyną drogą do zabezpieczenia się przed kolejną falą zachorowań są szczepienia. Z danych udostępnionych przez rząd wynika, że ponad 50%, czyli 28 178 mieszkańców Legionowa zostało już zaszczepionych pierwszą dawką. W pełni zaszczepionych jest zaś prawie 36%, czyli 19 224 osób.

 • ZdrowieLekarka wykonuje szczepienie dziecku, obok siedzi jego mama.

  Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

  dodano: 14 czerwca 2021
  Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
 • ZdrowieGrafika wyróżniająca z napisem - Łagodzenie obostrzeń na wakacje.

  Łagodzenie obostrzeń na wakacje

  dodano: 11 czerwca 2021

  Już od 13 czerwca administracja rządowa wprowadza łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Od 26 czerwca zwiększone zostaną limity – więcej widzów w kinach i teatrach oraz otwieramy dyskoteki. Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Pamiętaj, że limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 • ZdrowieGrafika promująca unijny certyfikat COVID-19

  Unijny Certyfikat COVID – kiedy go szukać w telefonie

  dodano: 7 czerwca 2021

  Chcecie zdobyć Unijny Certyfikat COVID i mieć go w telefonie? Ministerstwo zdrowia odpowiada na pytania - gdzie go teraz szukać i kiedy pojawi się w aplikacji mObywatel.

 • ZdrowieNa zdjęciu wizualizacja komórek koronawirusa.

  Zmiana zasad bezpieczeństwa od 6 do 25 czerwca

  dodano: 2 czerwca 2021

  Od 6 czerwca w spotkaniach i zgromadzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Przywrócona zostanie również możliwość organizowania targów, kongresów i konferencji w ścisłym reżimie sanitarnym. Dalsze luzowanie obostrzeń nastąpi w dwóch etapach: od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia.

 • KomunikatyGrafika z informacją o portalu podatki.gov.pl

  Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy, a wizytę w urzędzie umawiaj na podatki.gov.pl

  dodano: 28 maja 2021
  Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić on-line, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na podatki.gov.pl. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.
 • ZdrowieDwieosoby, jedna pobiera drugiej wymaz z jamy ustnej.

  Zmiana godzin pracy Punktu Diagnostyki Mobilnej Covid-19

  dodano: 27 maja 2021
  W związku z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia zmianie ulegają godziny dostępności do testów refundowanych. Poniżej przedstawiamy aktualnie obowiązujące godziny otwarcia punktu dla Pacjentów (NFZ i komercja).
 • ZdrowiePunkt Szczepień w Legionowie

  [Aktualizacja 17.05.2021] Organizujemy punkt szczepień

  dodano: 17 maja 2021

  [Aktualizacja 17.05.2021] Nowy wzór kwestionariuszy. Załączniki na dole strony.

 • SeniorzyŻołnierze WOT podtrzymują seniorkę.

  Jesteś seniorem i chcesz się zaszczepić, a nie wiesz gdzie się zgłosić?

  dodano: 13 maja 2021
  Dziś jest 433 dzień walki z koronawirusem, do której zaangażowani zostali żołnierze Wojska Polskiego, w tym w dużej liczbie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
 • KulturaNa grafice napis - Informacja. Na dole logo Biblioteki Miejskiej

  Wolny dostęp do półek z książkami

  dodano: 12 maja 2021

  Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie już dziś (12.05) wrócił wolny dostęp do półek z książkami.

 • ZdrowieStos strzykawek.

  Zmiany w terminach szczepień między dawkami

  dodano: 10 maja 2021
  Wszyscy pełnoletni mogą zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 – w maju i w czerwcu jest jeszcze 4,6 mln wolnych terminów wizyt. Do tej pory podano już ponad 14 mln dawek szczepionek, a w ciągu ostatniego tygodnia 1,8 mln. W tym tygodniu do punktów szczepień trafi 2 mln kolejnych dawek. Od 17 maja szczepienie ozdrowieńców odbędzie się po 30 dniach od daty otrzymania dodatniego wyniku testu. Nastąpią także zmiany w terminach szczepień druga dawką – wszystkie preparaty (włącznie z AstraZenecą) będzie można przyjąć po min. 35 dniach od pierwszego szczepienia.
 • EdukacjaNa zdjęciu dwie osoby, kobieta i dziecko leżą na brzuchu i ogladają książkę.

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 23 maja

  dodano: 7 maja 2021
  Rozporządzenie Rady Ministrów zakłada przyznanie prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego, do którego uprawnieni są rodzice (i inni opiekunowie) dzieci i osób niepełnosprawnych w związku z możliwym dalszym zamknięciem lub ograniczeniem funkcjonowania m.in. żłobków, przedszkoli, szkół i innych placówek opiekuńczych, spowodowanym COVID-19.
 • ZdrowiePunkt szczepień przeciwko COVID 19

  Ruszają szczepienia w Lodowej Arenie

  dodano: 7 maja 2021

  Gmina Legionowo otrzymała możliwość uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych, który zostanie otwarty 13 maja 2021 roku. Szczepionek jest mniej niż pierwotnie planowano, ale liczymy, że liczba dawek dostarczanych przez rządową Agencję Rezerw Materiałowych będzie systematycznie rosła.

 • KomunikatyBanknot dwustuzłotowy

  ZUS: Można wnioskować o pomoc w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej

  dodano: 5 maja 2021
  Od 4 maja przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku i kolejne świadczenie postojowe. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych.
 • KulturaBudynek Muzeum Historycznego w Legionowie.

  Muzeum Historyczne w Legionowie - otwarte dla zwiedzających od 4 maja

  dodano: 4 maja 2021
  Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że od 4 maja 2021 r. Muzeum Historyczne w Legionowie jest otwarte dla gości zwiedzających indywidualnie.
 • ZdrowieNa trawie rozłożony koc, na nim koszyk i jabłka.

  Apel Głównego Inspektora Sanitarnego

  dodano: 30 kwietnia 2021
  Treść apelu:
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  Nieodpłatna pomoc prawna znów stacjonarnie

  dodano: 29 kwietnia 2021
  Od 4 maja br. porady prawne ponownie będą udzielane w formie stacjonarnej, w punktach zlokalizowanych w powiecie legionowskim.
 • KomunikatyKobieta w maseczce, w tle komórki koronawirusa.

  W maju łagodniejsze zasady bezpieczeństwa

  dodano: 28 kwietnia 2021

  Dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie obserwujemy spadek dziennej liczby zachorowań. Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywała – w maju restrykcje będą stopniowo łagodzone. Nie oznacza to jednak, że pokonaliśmy koronawirusa. Walka trwa. Dlatego pomimo znoszenia obostrzeń, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa!