zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Kultura

 • KulturaPismo

  Rozpoczął się nabór wniosków do Programów Ministra na rok 2023

  dodano: 28 października 2022
  Do 30 listopada można składać wnioski do wszystkich Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023. Wyjątkiem są nabory do programów „Ochrona zabytków” i „Wspieranie archiwów, bibliotek i muzeów za granicą”, które kończą się odpowiednio 28 i 9 listopada.
 • KulturaGrafika promująca konkurs 'Korzenie i Skrzydła' na najlepszą pracę magisterską o tematyce kultury i dziedzictwa

  Druga edycja konkursu „Korzenie i Skrzydła” na najlepszą pracę magisterską o tematyce kultury i dziedzictwa

  dodano: 19 października 2022
  Zachęcamy do udziału w konkursie „Korzenie i Skrzydła” na najlepszą pracę magisterską o tematyce kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich w Polsce. Celem inicjatywy jest popularyzacja wyników oryginalnych badań naukowych, a także zachęcanie do podejmowania prac badawczych w tym zakresie. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.
 • KulturaPrelekcja dr. Adama Kaczyńskiego pt. „Walki na przyczółku serockim w 1944 r.”

  Prelekcja dr. Adama Kaczyńskiego pt. „Walki na przyczółku serockim w 1944 r.”

  dodano: 14 października 2022
  Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na prelekcję dr. Adama Kaczyńskiego pt. „Walki na przyczółku serockim w 1944 r.” Spotkanie odbędzie się 16 października 2022 r. (niedziela) o godz. 15.00 w Filii „Piaski” przy Al. Sybiraków 23.
 • KulturaDłonie, w jednej z nich długopis, nad ankietą.

  Czego oczekują legionowianie (i jak mogą to osiągnąć)?

  dodano: 13 października 2022
  W ramach projektu „Biblioteka – dom inicjatyw”, dofinansowanego z programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie prowadziła od lipca do września diagnozę potrzeb i potencjału kulturowego mieszkańców w wieku od 25 do 44 lat. Jej wyniki będzie można poznać już w październiku.
 • KulturaDwóch mężczyzn trzymających kwiaty przy głazie z napisem Legionowo

  Upamiętnienie 80. rocznicy Zagłady ludności żydowskiej legionowskiego getta

  dodano: 11 października 2022
  3 października 2022 r. upamiętniliśmy 80. rocznicę Zagłady ludności żydowskiej legionowskiego getta. W godzinach porannych odbyła się krótka uroczystość pod „Dębem Pamięci” (zasadzonym rok temu nieopodal Legionowskiej Areny i Parku Zdrowia), w której uczestniczył Wiceprezydent Legionowa – Piotr Zadrożny oraz Dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie – Jacek Szczepański, a także przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Legionowa oraz legionowska młodzież z Licem Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej oraz Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego ze swoimi nauczycielami.